Kacper Korzeniewski nagrodzony w Opolu

4 i 5 czerwca w Opolu odbyły się dwa Puchary Polski Juniorów młodszych i Juniorów w Judo. Kolejny raz reprezentanci naszego miasta odnieśli zwycięstwo w tak ważnych rozgrywkach. Przede wszystkim Kacper Korzeniewski, który zdobył wysokie, bo aż 3. miejsce w wyniku końcowym. Jest to pierwsze podium Kacpra w Pucharze Polski.

Kacper wystartował w kategorii wagowej do 55 kg. Od samego początku zawody w Opolu traktował jako szukanie nowych rozwiązań walki sportowej oraz poprawienie i sprawdzenie innych założeń taktycznych. Osiągnął ogromny sukces, który, miejmy nadzieję, będzie procentował w przyszłości i pomagał dążyć do wyznaczonego celu.

Poza Kacprem, należy również wspomnieć o drugiej zawodniczce z Sakury Judo Płock, czyli Monice Olczyk. Wystartowała ona w kategorii wagowej do 48 kg. W juniorkach młodszych Monika zajęła 5. miejsce, a w juniorkach uplasowała się na 4. pozycji.

Zarówno Monika, jak i Kacper, stoczyli przez dwa dni aż 16 walk. To spory wysiłek, tym bardziej na uznanie zasługuje też ich determinacja i chęć osiągnięcia sukcesu. Ponad połowę z nich nasza dwójka judoków wygrała jeszcze przed czasem.

Ten sukces jest efektem ciężkiej pracy, wytrwałości i zajęć z trenerem Krzysztofem Masztakowskim, który dał płockim uczestnikom możliwość rozwoju pasji. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie Kacper i Monika jeszcze nas zaskoczą i zdobędą kolejne ważne odznaczenia. W końcu to dopiero początek drogi i wszystko jeszcze przed nimi!