REKLAMA

Kabaret Hrabi rozbawił płocczan do łez

REKLAMA

Co nas tak naprawdę śmieszy? Na to pytanie odpowiedział kabaret Hrabi, który wystąpił w sobotę na deskach sceny w sali Szkoły Muzycznej. Artyści nie zawiedli płockiej publiczności, która bawiła się tego wieczoru fantastycznie.

Kabaretu Hrabi chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ jego członkowie są rozpoznawalni wśród starszej, jak i tej młodszej widowni. Zespół stanowią: Łukasz Pietsch (pianista), Tomasz Majcher oraz dwoje aktorów byłego kabaretu Potem, działającego w latach 80. i 90. (Dariusz Kamys i Joanna Kołaczkowska), którzy znani są także z improwizowanego serialu telewizyjnego „Spadkobiercy”.

W ponad dwugodzinnym występie płocczanie zobaczyli kilkanaście skeczów. Sobotni program Hrabi nosił tytuł „Co jest śmieszne”. Na scenie pojawiły się najczęściej wyśmiewane postacie – policjant, dresiarz, pijak, blondynka czy też psychiatra. Okazuje się, że płocczan najbardziej jednak bawiły głupie miny i zdziecinniali tatusiowie. Mowa tu o tym, jak rodzice traktują swoje maluchy. Że się pieszczą, pytają dzieci „a gdzie jest noga?”, skoro doskonale wiadomo, że jest na miejscu i zabawiają dzieci znanym chwytem „gdzie jest bobas?”, co po piętnastym razie jest dla rodzica udręką, a dziecko śmieje się i chce więcej.



Wszystko jednak zaczęło się od „spontanicznej” konferencji prasowej, na której to sami płocczanie zadawali artystom pytania… które wcześniej dostali na kartkach. Sami widzowie brali też czynny udział w występach. Był taniec płocczanki z Tomaszem Majerem; „Zdzichu”, który stał na straży „gotowania” się aktorów – czyli po prostu płocczanin nazwany przez artystów „Zdzichem”, który w momencie, gdy któryś z kabareciarzy się śmiał, musiał zagwizdać gwizdkiem, a „zgotowana” ofiara wypić szklankę soku z cytryny.

Na koniec, przed dwukrotnym bisem i owacjami na stojąco, komicy rozpoczęli bitwę na poduszki, która wyraźnie płocczanom się spodobała. Jaśki latały po całej sali płockiej Szkoły Muzycznej. Członkowie Hrabi zapowiedzieli, że jeszcze do nas wrócą.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU