REKLAMA

Już we wrześniu największy turniej taneczny w historii Płocka

REKLAMA

Tuż po wakacjach w Płocku odbędzie się Mazovia Dance Festiwal – największy turniej tańca w historii naszego miasta. Dwudniowa impreza, organizowana jako element cyklu Grand Prix Polish Dance Festiwal 2014, przedstawi umiejętności tancerzy z całego świata.

Mazovia Dance Festiwal to pierwsza międzynarodowa impreza tego typu w Płocku. Zawody, które odbędą się w dniach 13 i 14 września, będą turniejem o randze światowej. Tancerze wezmą bowiem udział w cyklu Grand Prix Polish Dance Festiwal. Te prestiżowe zawody odbywają się w  Mikołajkach w Hotelu Gołębiewskim, w Białce Tatrzańskiej, w Skierniewicach a teraz również w Płocku. Finał całego cyklu zaplanowano w sali balowej kopalni soli w Wieliczce. Impreza odbywa się pod patronatem największych federacji tanecznych na świecie: World Dance Council, IDSA oraz World Artistic Dance Federation.

Zawody w Płocku planowane są na dwa dni. Pierwszy, poświęcony będzie zmaganiom w kategoriach tańca towarzyskiego. Drugi zaś kategoriom freestyle, takim jak hip hop, jazz, disco dance czy caraibiche. Całe zmagania oceniać będzie międzynarodowa komisja sędziowska. Swój udział potwierdzili już sędziowie z Litwy, Ukrainy, Anglii i Norwegii oraz znakomici sędziowie z naszego kraju.

W cyklu Polish Dance Festiwal biorą udział tancerze z całego świata. W Płocku zobaczymy więc zawodników z Ukrainy, Litwy, Mołdawii, Czech, Słowacji, Grecji, Włoch, USA, Rosji oraz oczywiście Polski.Wybranie naszego miasta na jedno z miejsc odbywania się cyklu Polish Dance Festiwal jest wielkim wyróżnieniem oraz szansą na pokazanie naszego pięknego miasta zagranicznym gościom. – Mamy nadzieje, że impreza ta na stałe zagości w międzynarodowym kalendarzu i z roku na rok będzie przyciągać coraz większą liczbę zawodników z całego świata – mówi Michał Milewski z Show Time, który przygotowuje całe przedsięwzięcie.

Na parkiecie będzie można zobaczyć pary taneczne z naszego miasta, w tym reprezentantów Studia Tańca Show Time, zdobywców drugiego miejsca na Otwartych Mistrzostwach Świata IDSA Łukasza Świtalskiego, a także Karolinę Kamińską.

Organizatorem imprezy jest World Dance Poland oraz Studio Tańca Show Time. PetroNews jest patronem medialnym Mazovia Dance Festiwal.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU