REKLAMA

Już w najbliższy weekend polatają nad Płockiem

REKLAMA

W najbliższy weekend, 16-18 października, do Płocka zawita elita światowego motoparalotniarstwa. Wszystko to w związku z drugimi Zawodami o Puchar Prezydenta Miasta Płocka RiverFly, na których swoje umiejętności prezentować będą między innymi Mistrzowie Polski, Europy i Świata. Weekendowa impreza, poza lotami nad płockim niebem, będzie także okazją do podsumowania wyników Polskiej Ligi Motoparalotniowej.

PowiązaneTematy

Fot. Materiały prasowe

Rok 2015 był bardzo udany dla polskich motoparalotniarzy, którzy podczas rozegranych w Legnicy Slalomowych Mistrzostwach Świata zdobyli 9 z 15 możliwych do zgarnięcia medali.

Polscy piloci triumfowali w kategorii narodowej oraz w sztafecie, a dodatkowo indywidualnym Mistrzem Świata w klasie wózków został pilot Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej i student płockiej Politechniki, Wojciech Bógdał.

Płockie zawody odbędą się w sobotę, 17 października, na płycie lotniska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Już teraz organizatorzy tego wydarzenia zapewniają, że będzie na co popatrzeć.

Po dużej dawce lotniczych emocji, w sobotni wieczór, w auli płockiego ratusza odbędzie się także gala wręczenia nagród zwycięzcom zawodów oraz najlepszym zawodnikom Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Uroczystość poprzedzi krótki koncert muzyki elektronicznej, wzbogacony o lotnicze wizualizacje.Zarówno na zawody, jak i galę wręczenia nagród obowiązuje wstęp wolny.

Program imprezy

Piątek – 16 października
Loty rekreacyjno – pokazowe i rejestracja zawodników w Hotelu Otolińskim.

Sobota – 17 października
Od świtu do zmierzchu trwać będą Zawody o Puchar Prezydenta Płocka. Natomiast od godz. 19 w auli Ratusza odbędzie się wręczenie nagród i podsumowanie sezonu Polskiej Ligi Motoparalotniowej, po którym w Hotelu Otolińskim będzie miała miejsce uroczysta kolacja.

Niedziela – 18 października
Loty rekreacyjno – pokazowe.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU