REKLAMA

Juwenalia w Płocku – znamy większość szczegółów. Są gwiazdy

REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się maj, czyli okres, w którym studenci obchodzą swoje święto. Będą koncerty, turnieje sportowe czy kino pod chmurką. W tym roku doszło do jednej, ważnej zmiany – w komitecie organizacyjnym znaleźli się studenci tylko dwóch uczelni wyższych. Szkoła im. Pawła Włodkowica zorganizuje swoje juwenalia oddzielnie. 

Na piątkowej konferencji prasowej komitet organizacyjny, złożony z przedstawicieli Politechniki Warszawskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, zaprezentował plan tegorocznych juwenaliów oraz artystów, którzy zagrają dla płockiej publiki. Na pierwszy rzut oka widać, że impreza będzie trwała wyjątkowo długo, bo aż cały tydzień! Juwenalia rozpoczną się w poniedziałek 16 maja i zakończą dopiero w niedzielę. Studenci, oprócz harmonogramu imprez, pokazali też m.in. logo i gadżety juwenaliowe.

PowiązaneTematy

– Logo powstało w wyniku głosowania za pomocą „lajków” na Facebooku, można było wybierać spośród trzech zaproponowanych. Logo prezentuje się w bardzo fajny sposób, znajdzie się na większości gadżetów – mówiła Edyta Głowacka z Politechniki Warszawskiej.

Organizatorzy krótko umówili też wyniki ankiet, jakie przeprowadzili wśród studentów, choć nie tylko. Wynikało z nich, że większość osób oczekuje rocka, hip-hopu i reggae. W drugiej kolejności znalazły się pop i disco polo. Organizatorzy dostosowali ofertę koncertową do wyników ankiet.

Koncerty zaczną się występem zespołu BOYS, który odbędzie w czwartek nad Wisłą. W piątek czeka nas „Rock in Wcześniak”, czyli impreza na terenach zielonych przy popularnym domu studenckim. Zagra m.in. grupa Lorein. W sobotę wystąpi finalista festiwalu „Katorga” (finał 12 maja), a także Skafander, Koniec Świata, zapowiadany przez nas wcześniej donGURALesko oraz Mesajah.

– Chcielibyśmy zaapelować do mieszkańców osiedli, żeby byli dla nas wyrozumiali w dniu koncertowym. Organizacja kosztuje nas dużo pracy, ostatni koncert to jest jedyny moment, kiedy możemy włączyć się do zabawy. Chcielibyśmy go wysłuchać, a nie zeznawać na policji – prosili studenci.Oprócz koncertów, przygotowano sporo innych atrakcji, które odbędą się w ciągu tygodnia. Będą m.in. turnieje w siatkówkę plażową czy kręgle, gra miejska, a także kino pod chmurką, kończące tegoroczne juwenalia. Studenci sami wybiorą gatunek filmu, jaki chcą oglądać.

Zeszłoroczne juwenalia organizowały trzy największe płockie uczelnie wyższe. Dlaczego „Włodkowic” nie chciał współorganizować tegorocznej imprezy? – Zaproponowaliśmy uczelni niepublicznej współpracę, ale prosiliśmy o nowe warunki współpracy i ta uczelnia została odrzucona. Chodzi o zmiany w komitecie organizatorskim, doszło do pewnych zaniedbań, jak choćby akredytacja dziennikarzy dopiero w dniu juwenaliów, czyli trochę za późno – odpowiedziała Edyta Głowacka.

Większość koncertów jest bezpłatna dla wszystkich. Wyjątek stanowi czwartkowy koncert – tam za darmo wejdą tylko studenci. Organizatorzy podkreślili, że budżet tegorocznych juwenaliów jest nieporównywalny z poprzednim rokiem. – Wynika to z faktu, że organizujemy to w dwie, a nie trzy uczelnie. Drastycznie zmniejszyło się też dofinansowanie z urzędu miasta – wyjaśniła przewodnicząca komitetu. Ratusz ma uciąć sponsorowanie juwenaliów o 20 tysięcy złotych.

Wszelkie informacje będą zamieszczane na fanpejdżu juwenaliów.