Jurand pokonany

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W meczu 13. kolejki PGNiG Superligi szczypiorniści Orlen Wisły pokonali PBS Jurand Ciechanów 30:25 (14:10).

Po porażkach w trzech kolejnych meczach Nafciarze stanęli dzisiaj przed szansą na przerwanie złej passy. O 18 szczypiorniści Orlen Wisły rozegrali mecz z Jurandem Ciechanów.

Jurand ze zwycięstwami w 3 meczach zajmuje po 12 kolejkach przedostatnie miejsce w tabeli. Drużyna, prowadzona przez Pawła Nocha, zdołała zwyciężyć zaledwie dwukrotnie we własnej hali (z Nielbą na inaugurację ligi oraz Zagłębiem w 8. kolejce) i triumfowała raz na boisku rywala, pokonując w Olsztynie Warmię 23:21, z którą… tydzień później niespodziewanie przegrali Nafciarze. Jednakże mecze obu drużyn z Warmiakami nie mogą być wykładnią siły zespołu, a niespodziewana porażka ze zdecydowanie słabszą drużyną, jak obiecują zawodnicy Wisły, już się nie powtórzy.

-Jest nam przykro w związku z porażkami w ostatnim tygodniu i musimy zrobić wszystko by odzyskać zaufanie naszych fanów, szczególnie po przegranej w Olsztynie – mówił przed meczem z Jurandem trener Orlen Wisły, Lars Walther. -Musimy respektować każdego rywala i w każdym meczu musimy walczyć na 100%. Nie możemy pozwalać by sędziowie decydowali o tym, kto ma wygrać, a kto przegrać – odniósł się do meczu sprzed tygodnia trener mistrzów Polski. -Musimy wygrać środowy mecz… różnicą minimum 10 goli – zapowiadał Duńczyk.

Co prawda nie 10 a 5 goli, ale w pozostałym zakresie przepowiednia trenera spełniła się. Orlen Wisła Płock wygrała z Jurandem Ciechanów 30:25 (14:10).

Orlen Wisła: M.Wichary, M.Seier – J.Bäckström(1), C.Spanne(2), A.Wiśniewski(2), Z.Kwiatkowski, K.Syprzak(10, 4k), M.Toromanović(1), P.Paczkowski(2), M.Zołoteńko(1), P.Chrapkowski(4), M.Kubisztal(4), N.Eklemović(1), A.Twardo(3)

Jurand: R.Grzybowski – K.Rurarz(2), R.Krajewski(1), D.Malandy, T.Mindaugas(2), T.Malesa(1), P.Kraszewski, T.Klinger(8), M.Prątnicki(8, 5k), D.Piórkowski(1), O.Siemionov(2)

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, M.Kubisztal, P.Paczkowski – D.Malandy, O.Siemionov, T.Klinger

Kary: Orlen Wisła 12 min (Z.Kwiatkowski 4 min, C.Spanne 2 min, M.Kubisztal 2 min, K.Syprzak 2 min, P.Paczkowski 2 min) – Jurand 6 min (R.Krajewski 2 min, T.Mindaugas 2 min, T.Malesa 2 min).

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji