REKLAMA

Juniorzy z rakietą w Orlen Arenie

REKLAMA

Wczoraj rozpoczął się 24 Międzynarodowy Turniej Badmintona Płock Junior Polish Open. W Orlen Arenie trwają ostatnie eliminacje, jutro odbędą się finały.

PowiązaneTematy

Płocka tradycja badmintona liczy wiele lat – pierwsze zapiski pochodzą już z 1966 roku (turniej amatorów w Grabinie) i dotyczą „kometki”, jak wówczas nazywano tę grę. Z naszego miasta pochodzą wybitni sportowcy, medaliści Mistrzostw Europy i Polski, którzy zdobywali medale dla Polski i Płocka. W 1989 roku po raz pierwszy w Płocku zaistniał międzynarodowy turniej badmintona na szczeblu europejskim pod nazwą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Inicjatywa Wiesława Chrobota, ówczesnego Prezesa Okręgowego Związku Badmintona w Płocku przetrwała do dzisiaj.

Turniej JUNIOR POLISH OPEN był organizowany w różnych miastach Polski, między innymi w Głubczycach, Słupsku, a przez ostatnie lata w Kędzierzynie-Koźlu. Po rezygnacji w listopadzie 2011 roku Kędzierzyna-Koźla z organizacji tego turnieju, Prezes Polskiego Związku Badmintona zwrócił się z prośbą do Prezydenta Miasta Płocka o organizację w ubiegłym roku 23. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów. I tym sposobem po 19 latach turniej powrócił do Płocka – miasta w którym się urodził.24 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie potrwają jeszcze do jutra, 20 stycznia. W zawodach bierze udział 130 zawodników z 12 krajów. Wnętrza Orlen Areny nie były, niestety, wypełnione dzisiaj po brzegi. Miejmy nadzieję, że jutrzejsze finały, które rozpoczną się o godz. 10, przyciągną więcej kibiców.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU