Judocy z Płocka na podium

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kolejny sukces na koncie UKS Judo Kano Płock. Płocczanie wrócili z medalami z Akademickich Mistrzostw Łodzi Seniorów i Juniorów w Judo oraz z Międzynarodowego Turnieju Judo w Sochaczewie Młodzików.

Jako pierwsza medal zdobyła Natalia Berkowska w wadze 57 kg. Pierwszą i drugą przeciwniczkę płocczanka pokonała po zaledwie 10 sekundach. Szczęścia zabrakło w finale. Zawodniczka z Politechniki Łódzkiej okazała się lepsza od Berkowskiej – najmłodszej zawodniczki imprezy. Przeciwniczka płocczanki założyła trzymanie z którego nie udało się wyrwać. Ostatecznie Natalia wróciła do Płocka ze srebrnym krążkiem.

Jako druga walczyła Kinga Jarosińska, waga 63 kg. Na prośbę organizatorów, dolosowano do jej wagi cięższą zawodniczkę i kategoria stała się plus 63 kg. Reprezentantka UKS Judo Kano dotarła do finału, gdzie spotkała się z Igą Brochowską, zawodniczką Politechniki Łódzki i byłą zawodniczką MMKS Jutrzenki Płock. Zacięte ataki obu zawodniczek – choć widowiskowe – nie przynosiły efektu. Dopiero w końcówce walki dużo cięższa łodzianka, wykonując rzut nożny, zdobyła przewagę i wygrała. W tym roku Kinga Jarosińska wywalczyła srebro w kategorii seniorek.

Następnym płocczaninem, który sięgnął po medal, był Leszek Jarosiński. Pierwsza walka z zawodnikiem Olimpijczyka Włocławek była bardzo zacięta. Jarosiński konsekwentnie blokował ataki i kontrował, a tylko mały przestój (kara shido) zadecydował, że walkę wygrał zawodnik z Włocławka. Drugą potyczkę  płocczanin rozegrał w czterdzieści sekund. Z trzecim przeciwnikiem  niespodziewanie przegrał. Wpadka ta sprawiła, że w kategorii 90 kg seniorów pierwsze miejsce zajął zawodnik Olimpijczyka Włocławek, natomiast Leszek Jarosiński zajął trzecie miejsce na podium i przywiózł brązowy medal.

Na zakończenie w wadze 60 kg srebro dorzucił Radosław Suliński. Był on najmłodszym zawodnikiem zawodów.

Wśród startujących był jeszcze Hubert Kostewicz, który po długiej przerwie wrócił do startów. Niestety, odpadł on z turnieju. W Sochaczewie natomiast w tym samym czasie walczyli młodzicy Judo Kano Płock. Trzech zawodników wywalczyło trzy brązowe medale: Emil Kozakiewicz w wadze 50 kg, Krzysztof Lichocki w wadze 55 kg i Michał Piórkowski w wadze 81 kg.

W sumie zawodnicy UKS Judo Kano Płock zdobyli siedem medali w dwóch zawodach.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji