Jeszcze w tym roku nowe chodniki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Jeszcze do końca roku płocczanie mogą spodziewać się nowych lub wyremontowanych chodników przy ul. Sienkiewicza, Gradowskiego, Ostatniej, na Radziwiu, w Górach, na Skarpie i Podolszycach. Powstanie też blisko 200 mb ścieżki rowerowej przy ul. Kutnowskiej.

Prace rozpoczną się jeszcze w listopadzie, zakończenie planowane jest najpóźniej do końca roku.

  • Od 21 listopada zacznie się budowa chodnika na osiedlu Podolszyce Południe. Na ul. Jana Pawła II i Swojskiej powstanie 208 m2 chodnika z szarej kostki betonowej na długości 100 mb. W miejscu przejść dla pieszych zastosowane będą specjalne żółte płytki z wypustkami, ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym. Prace wykona firma Budomont.
  • W centrum miasta zostaną wyremontowane chodniki na ulicach: Sienkiewicza, Gradowskiego i Ostatniej. Remont chodników w tej części Płocka miał być realizowany dopiero w 2013 r., jednak udało się wygospodarować środki i remont na odcinkach poszczególnych ulic rozpocznie się jeszcze w listopadzie. MZD jest na etapie wyłonienia i podpisania umowy z wykonawcą.
  • W obrębie ul. Sienkiewicza zostanie wyremontowany istniejący chodnik z płyt betonowych, łącznie ze zjazdami. Na odcinku od al. Kilińskiego w kierunku ul. Gradowskiego powstanie chodnik z kostki betonowej o powierzchni 470 m2.
  • Na ulicy Gradowskiego zostanie wyremontowany istniejący chodnik z płyt betonowych. Zastąpi go chodnik z kostki betonowej o powierzchni 470 m2 na długości 142 mb (łącznie ze zjazdami).
  • Na ulicy Ostatniej zostanie wyremontowany istniejący chodnik z płyt betonowych. Powstanie nowy z kostki betonowej o powierzchni 441 m2 na długości 187 mb.
  • Na osiedlu Skarpa w rejonie ul. Małej dojdzie do przebudowy istniejącego chodnika. Powstanie nowy o powierzchni 557 m2 na długości 399 mb.
  • Na osiedlu Radziwie zostanie wyremontowany chodnik przy ul. Zielonej. Będzie to 270 m2 nowego chodnika wykonanego z kostki betonowej na długości 212 mb.
  • W Górach zostanie wybudowany nowy chodnik (192 m2), ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej (187 m2)oraz zostanie przeprowadzona renowacja rowów przy ul. Kutnowskiej w pobliżu szkoły im. L. Bergerowej.

Wykonawcy będą przy tym musieli stosować się do zarządzenia prezydenta, zgodnie z którym mają obowiązek przekazać pozyskany materiał rozbiórkowy do dalszego wykorzystania – np. remontu chodników lub podbudowy pod ścieżki rowerowe. W ten sposób został wyremontowany m. in chodnik na ul. Medycznej na Winiarach czy na ul. Strażackiej w Radziwiu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji