Jeśli nie zgodzą się na 300 tys. zł, to zjeżdżalni na Sobotce nie będzie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W tym sezonie nad płockim Zalewem Sobótka miała powstać rura zjazdowa. Na realizację tej inwestycji zarezerwowano w budżecie miasta ćwierć miliona złotych. Jak się jednak okazuje, środki te okazały się niewystarczające. By zbudować zjeżdżalnię potrzeba ponad 300 tysięcy złotych. 

O planowanej inwestycji na Sobótce informowaliśmy na początku roku. Jak podał Wydział Inwestycji i Remontów, ratusz zarezerwował na ten cel 250 tysięcy złotych. Kwota ta, pochodząca w stu procentach z budżetu miasta, miała pokryć całość inwestycji – a więc zarówno projekt, jak też właściwą budowę z fundamentami. W kwietniu ogłoszono przetarg, który wyłonić miał wykonawcę. Kwota okazała się jednak niewystarczająca. –  Jaki cudem zarezerwowana, duża już kwota, urosła nagle o 60 tysięcy złotych? – pytała radna PiS, Wioletta Kulpa podczas 35. Sesji Rady Miasta Płocka. – Przecież mieliśmy przeznaczyć na to ćwierć miliona złotych!

Ratusz tłumaczy, że rura zjazdowa jest projektem nietypowym, stąd nagły wzrost kosztów – samo wykonanie projektu pochłonęło 6 tysięcy złotych (powstał on w oparciu o sprawdzone i działające już konstrukcje typu Anakonda). Zdaniem urzędu  miasta, należy ponieść takie środki, w przeciwnym wypadku ciężko będzie o wykonanie projektu. – Anulowanie przetargu równoznaczne jest ze zmianą terminu oddania tej atrakcji do użytku – tłumaczy Cezary Lewandowski, wiceprezydent Płocka. – Jeśli przetarg zostanie ogłoszony na nowo, to rury zjazdowej nie uda się wykonać do końca wakacji – dodał Lewandowski.

Anakonda – najpopularniejsza zjeżdżalnia spiralna
Zjeżdżalnie spiralne typu Anakonda (rurowa lub rynnowa) to najpopularniejszy typ zjeżdżalni wodnych w Polsce. Ślizg zjeżdżalni może mieć przekrój otwartej rynny lub pełnej rury. żródło: basenywpolsce.pl

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji