REKLAMA

Jedni wycinają drzewa, a inni je sadzą. Posadź #Drzewo dla Polski

REKLAMA

„Posadź #Drzewo dla Polski” to akcja zorganizowana na terenie całego kraju. W piątek zainicjowali ją w Płocku członkowie PSL. Rozdawali chętnym drzewka, by mieszkańcy Płocka mogli włączyć się w inicjatywę sadzenia drzew i tym samym wesprzeć szczytny cel, jakim jest troska o ekologię.

Tuż przed wejściem do Galerii Mazovia 21 kwietnia samorządowcy PSL rozdawali przechodniom sadzonki drzewek, w ramach akcji „Posadź #Drzewo dla Polski”. Według Polskiego Stronnictwa Ludowego, jest to forma protestu w odpowiedzi na masowe wycinanie zieleni, które spowodowała liberalizacja przepisów, dotyczących wycinki drzew. Jednocześnie promowali sadownictwo, dbałość o naturę i otaczające nas środowisko.

– PSL zainicjowało „Posadź #Drzewo dla Polski”. Już blisko 10 tys. drzew właśnie tak zostało przekazanych mieszkańcom naszego kraju, po to, by promować ochronę środowiska i przeciwstawić się tej dewastacji środowiskowej, która jest prowadzona przy tzw. Lex Szyszko, czyli wycinania drzew niemalże bez żadnej kontroli – mówił Starosta Płocki Mariusz Bieniek. – Chodzi o to, aby promować pro-środowiskowe postawy, bo każde drzewo, a subregion płocki jest tego tutaj pięknym przykładem, powoduje, że nasze powietrze się oczyszcza, a nie pogarsza. Mamy duże problemy z jakością tego powietrza, więc chodzi też o to, abyśmy jako subregion i mieszkańcy tego terenu mieli tutaj jakiś wkład i promowali prospołeczne postawy – dodał starosta płocki.W akcji przy Galerii Mazovia wzięli udział m.in. przedstawiciele starostwa powiatowego w Płocku, członkowie zarządu powiatu płockiego, radni powiatu w Płocku oraz płoccy radni.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. SYKARIUSZ says:

    Wszystko OK…, ale żeby nie ten PSL.. Obłudy, politycznego cwaniactwa i ciągłego „wsadzania oblicza w obiektyw” ciąg dalszy, bez końca…… Obrzydliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU