REKLAMA

Jarmark św. Bartłomieja w Płocku. To już trzecia edycja!

REKLAMA

Już za kilka dni rozpocznie się w Płocku kolejna edycja Jarmarku św. Bartłomieja. Nasze miasto na trzy dni stanie się stolicą handlu. Pojawią się wystawcy z całej Polski, rękodzieła, produkty regionalne oraz kolekcjonerskie.

Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia. Jak co roku, ma on umożliwić promowanie regionalnych artystów, twórców rękodzieła, pasjonatów oraz kolekcjonerów. To promocja nie tylko regionalnej sztuki ludowej, ale też smaków Mazowsza. Pojawi się wiele kramów, które będą prezentować lokalne przysmaki.

Tegorocznemu jarmarkowi towarzyszy Vistula Folk Festival, czyli Nadwiślański Festiwal Folklorystyczny. To właśnie on gwarantuje dodatkowe atrakcje muzyczne i widowiskowe. Na scenie głównej zobaczymy występy zespołów z Irlandii, Serbii, Sri-Lanki,Gruzji, Mongolii oraz Polski. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w korowodzie, który przejdzie ulicami miasta oraz licznych piknikach, organizowanych specjalnie z okazji jarmarku.Jedna ze scen Vistula Folk Festival będzie umiejscowiona na Starym Rynku. Organizatorzy liczą, że dzięki temu w samym centrum wydarzenia znajdzie się jeszcze więcej ludzi. W końcu to unikatowe połączenie sztuki z imprezą handlową, gwarantujące dobrą zabawę, poznanie regionu Mazowsza oraz miło spędzony czas.
Przypomnijmy, że to z inicjatywy Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej miasto jakiś czas temu wróciło do kultywowania tradycji sprzed wieków. Bowiem w historii Płocka Jarmark św. Bartłomieja był największą imprezą handlową w mieście. Dopiero później został połączony z odpustem staromiejskiej parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku.

Dziś Jarmark cieszy się ogromna popularnością, a z każdym rokiem coraz więcej osób odwiedza Płock, aby wziąć w nim udział. Pośród setek rozstawionych kramów, każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród gości będzie można znaleźć rzemieślników, sztukatorów, piekarzy, kolekcjonerów czy koła gospodyń wiejskich. To jedyna taka impreza w naszym mieście, która łączy ze sobą wszystkie dziedziny kultury. Przez trzy dni płocki rynek stanie się miejscem regionalnej rozrywki!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU