Jarmark św. Bartłomieja trwa! Płocka starówka w regionalnych klimatach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 26 sierpnia, na Starym Rynku rozpoczęła się III edycja Jarmarku św. Bartłomieja. Przez najbliższy weekend płocka starówka zapełni się regionalnymi przysmakami, wystawcami oraz handlarzami. Czeka na nas moc atrakcji!

Stoiska handlowe, warsztaty, pokazy, występy zespołów oraz wspaniała letnia atmosfera – to wszystko towarzyszyć nam będzie w najbliższych dniach. Jarmark św. Bartłomieja to wydarzenie, które cyklicznie powraca do Płocka i gromadzi tłumy płocczan na Starym Rynku. W końcu to jedyna okazja, aby zakupić regionalne produkty w naprawdę przystępnych cenach.

W piątek rano rynek przed ratuszem zajęli już pierwsi wystawcy. Dzięki nim, możemy kupić m.in. naturalny chleb na zakwasie, chałwę turecką, oscypki, ręcznie malowane obrazy, rękodzieło, biżuterię, zabawki dla dzieci, wędliny czy też naturalne soki owocowe. To wszystko w jednym miejscu!

Celem Jarmarku jest promowanie regionalnej sztuki ludowej oraz kulinarnych smaków Mazowsza. Zarówno patron Jarmarku, jak i płockiej Fary, czyli św. Bartłomiej, był przecież opiekunem rzemieślników, szewców, tynkarzy, krawców, piekarzy oraz sztukatorów.

Jarmark św. Bartłomieja potrwa do najbliższej niedzieli, 28 sierpnia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji