REKLAMA

Jarmark Bożonarodzeniowy wystartował [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Handel przed ratuszem kwitnie. Na placu przed urzędem miasta rozstawiono stragany i kramy handlowców, którzy przyjechali do Płocka z okazji drugiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. 

PowiązaneTematy

Prawie 70 sprzedawców zjawiło się z okazji drugiej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego. Impreza, która potrwa do niedzieli, to idealna okazja, by kupić rękodzieło, które upiększy choinkę lub rozświetli przystrojony z okazji świąt balkon – choć nie tylko. Oferta handlarzy jest bowiem ogromna. Lizaki, świeczki, figurki, zabawki, świeże bochny chleba, a nawet ciepłe kurtki – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

– To taki mały Jarmark Tumski – powiedział obecny przed ratuszem Ezoteriusz, handlarz znany z prowadzenia programu na antenie telewizji Ezo TV. – Jak na Jarmark Bożonarodzeniowy, trochę mało tu ozdób świątecznych. Jedno jest natomiast pewne, te które się tu znajdują, z całą pewnością są niepowtarzalne – dodał, pokazując jedną z oferowanych przez siebie bombek.

Handlarze, tradycyjnie już, przyjechali do Płocka z całego kraju. Przechadzając się magicznymi uliczkami jarmarku, spotkamy ludzi z Białegostoku, Łącka czy spod Tatr. Wszyscy, jak jeden mąż, nie żałują pokonanych kilometrów. – Byłem tu w zeszłym roku, opłaciło się. Zobaczymy jak będzie teraz, niech pan trzyma kciuki – śmiał się sprzedawca oscypków.

Impreza rozpoczęła się w piątek o godzinie 10 i potrwa do niedzieli. Kramy zamykać się będą o godzinie 18. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy to jarmark zamyka się o godz. 16.Przy okazji jarmarku, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zainicjowała akcję malowania bombek. Otrzymali je znani płocczanie, w tym prezydenci, politycy, artyści, fotografowie czy malarze, a także płockie media. Każdy pomaluje swoją bombę w wyjątkowy sposób i przekaże na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My również otrzymaliśmy bombkę wraz z farbami. Co wyjdzie z naszych starań? Na pewno się pochwalimy ;)

bombkaPN

Zobaczcie nasze zdjęcia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU