REKLAMA

Jakubiak w Płocku: Sztandary Kukiza w dłoń…

REKLAMA

– Najwyższy czas oddać miasta, gminy społeczeństwu – mówił podczas wizyty w Płocku Marek Jakubiak, poseł na Sejm RP z Kukiz’15. Ugrupowanie zapowiada walkę o samorządy – m.in. przy pomocy aplikacji.

W czwartek, 13 lipca, do Płocka przyjechał Marek Jakubiak, poseł działający z ramienia Kukiz’15. To biznesmen i polityk znany z kontrowersyjnych poglądów, który nie stroni od ciętych ripost i odważnych wypowiedzi. Do rządu dostał się z okręgu płocko-ciechanowskiego, nie dziwi zatem fakt, iż to właśnie w Płocku zwołał on konferencję prasową, podczas której Kukiz’15 zapowiedziało walkę o samorządy. Jednak, jak zapewnił podczas rozmowy z dziennikarzami Jakubiak, będzie to batalia toczona inaczej.

– O swoich poglądach mówię głośno, bo zależy mi na każdym mieście w Polsce. Nie jestem posłem z Ciechanowa czy Płocka, a posłem na Sejm RP wszystkich Polaków – powiedział poseł. – Właśnie dlatego jest we mnie dużo wewnętrznego buntu. Nie chcę, by mnożyły się sytuacje, w których przynależność partyjna decyduje o tym, kto pełni daną funkcję w samorządach. A tak się dzieje – dodał.

Jak przekonywał Jakubiak, Kukiz’15 chce przeciwdziałać partyjnemu „kolesiostwu” w lokalnych samorządach. Ugrupowanie planuje zrzeszyć wszystkich tych, którzy pragną działać dla swojej lokalnej społeczności. Pomóc w tym ma projekt „Samorządy z Kukizem.pl”. To sieć portali (w Płocku plockzkukizem.pl) oraz specjalna aplikacja, poprzez którą chętni działacze mogą się rejestrować, by wspólnie z ugrupowaniem działać dla dobra małej ojczyzny.

– Chcemy dotrzeć szczególnie do tych, którym blokuje się rozwój we własnych miejscowościach, wsiach czy gminach – powiedział Jakubiak. – Sztandary Kukiza w dłoń i do roboty. Stańcie się radnymi. Popularność Kukiz’15 jest tak wielka, że jesteśmy w stanie do miejskich organów wprowadzić osoby, które nie mają żadnych układów i konotacji – przekonywał.

Zdaniem Jakubiaka, idea zrzeszenia ludzi przez Kukiz’15 daje niesamowity potencjał do wspólnego działania. – To ewenement od czasów II wojny światowej – stwierdził w trakcie konferencji prasowej. – Oddajemy władzę ludziom. Już teraz mamy kilka tysięcy rejestracji. Ludzie idą po władzę razem – dokończył poseł na Sejm RP.Obecny podczas konferencji Maciej Dąbrowski, przewodniczący koła Kukiz’15 w Płocku, liczy, że dzięki aplikacji i ewentualnym zmianom w organach samorządowych, zmieni się podejście do przedsiębiorców – rzecz jasna na lepsze.

– Zależy mi na tym, by pomagać osobom, które prowadzą i chcą zostać w mieście, i chcą prowadzić biznesy – powiedział Dąbrowski. – Chodzi nam o to, by młodzi nie musieli pracować w supermarketach, ale mieli też szansę na pracę w dużym biznesie. W Płocku i w wielu innych miastach zmieniają się partie, lecz rządzą ci sami ludzie od lat. Trzeba rozbić wspólnie ten układ – apelował.

A co z najbliższymi wyborami? Kto trafi na wyborcze listy? Jak zdradził Jakubiak, powołano już stosownych pełnomocników wojewódzkich ds. wyborów samorządowych. To właśnie oni zajmą się tworzeniem list w każdym z miast. Plan jest jednak taki, by dopuścić do głosu młodych.

Czy zatem będzie kandydat na prezydenta w Płocku? Tego jeszcze nie wiadomo. Usłyszeliśmy jedynie, że mieszkańcy muszą wykreować lidera. Marek Jakubiak zapewnił natomiast, że struktury Kukiz’15 zaczynają poważne funkcjonowanie we wszystkich okręgach – także płocko-ciechanowskim. Jaki będzie tego efekt? Odpowiedź na to pytanie przyniesie czas.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU