REKLAMA

Jakie są tajemnice Katedry w Płocku? [FILM]

REKLAMA

Przewodnicy Duces Mazovie w specjalnym filmie zaprezentowali miejsca w płockiej Katedrze, do których przeważnie nie ma dostępu. Można przekonać się, jak wygląda wnętrze wież świątyni czy kopuła.

Katedra w Płocku kryje wiele sekretów, do których na co dzień nie ma dostępu. Przewodnicy Duces Mazovie postanowili w specjalnym filmie zaprezentować te miejsca wyjątkowej świątyni, dostępne tylko dla nielicznych.

– Zwiedzanie miast i zabytków zostało poważnie ograniczone, dlatego przygotowaliśmy dla was coś specjalnego, krótką wyprawę do niedostępnych miejsc w płockiej katedrze katolickiej: zajrzymy na chór, pod kopułę, a także zdobędziemy frontowe wieże – zachęcają przewodnicy.Początki Katedry na Wzgórzu Tumskim sięgają 1130 roku, gdy rozpoczęła się budowa świątyni w stylu romańskim. Przez wieki kościół był wielokrotnie przebudowywany, w stylu gotyckim, renesansowym i klasycystycznym.

W latach 1900-1903 Katedra przeszła ostatnią gruntowną przebudowę. Przywrócono jej wtedy XVI-wieczny wygląd, jaki znamy dzisiaj.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU