Mieszkańcy Płocka będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o higienie cyfrowej. Bibliotekarze zapraszają na pouczające spotkanie o zdrowym korzystaniu z internetu przez dzieci i dorosłych.
Książnica Płocka zaprasza na spotkanie „Wychowanie przy ekranie”, którego gościem będzie Joanna Kaczorek, edukatorka z Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia o godz. 16.30 w Mediatece eMka.
Wydarzenie skierowane jest do rodziców oraz nauczycieli. Na spotkanie obowiązuje wstęp wolny. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się między innymi:
- jak zadbać o własną higienę cyfrową,
- jak wspierać dziecko korzystające z internetu i urządzeń elektronicznych,
- jak ustalić zasady używania technologii w środowisku szkolnym.
To szczególnie ważne w kontekście danych pokazujących, że aż 97% dzieci i młodzieży korzysta dziś z internetu oraz telefonu czy komputera.
– Nowoczesne urządzenia mają ogromny wpływ na rozwój młodych ludzi, zarówno na ich postępy w nauce, jak i emocje oraz relacje rówieśnicze. Dlatego tak istotne jest świadome i odpowiedzialne podejście do ich użytkowania. Wpływ nowych technologii na zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne użytkowników jest dziś niepodważalny. Media społecznościowe, gry czy sklepy internetowe stały się codziennością, a umiejętność korzystania z nich w sposób bezpieczny i zdrowy jest niezbędna we współczesnym świecie – podkreśla Książnica Płocka.
Higiena cyfrowa to podejście oparte na budowaniu dobrych nawyków.
– Pomaga rozwijać odporność psychiczną i wspiera zdrowe funkcjonowanie w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. To element stylu życia, który jest ważny niezależnie od wieku – zaznacza Książnica Płocka.
Czas: 14 kwietnia, godz. 16.30,
Miejsce: Mediateka eMka, ul. Kościuszki 3b
















![Wojsko w Płocku. Trwają Wojskowe Targi Służby i Pracy [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wojsko_a-1-360x180.jpg)


![Młodzież pomaga młodzieży. Trwa pilotaż wsparcia rówieśniczego [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/julita-360x180.jpeg)


![Kto zapłaci za zmiany w lokalnej edukacji? [LIST RODZICÓW]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/przedszkole_rodzice-360x180.jpg)

![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)









![Maraton życia i… książek. Tomasz Kominek o aktywności fizycznej i umysłowej [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/tomasz_kominek1-360x180.jpeg)



![PSL rozmawia o Polsce w Płocku. Kolej, S10, uniwersytet, wojsko… [FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/PSL_30032026-2-360x180.jpg)




