REKLAMA

Jakie są pomysły na lepszy Płock?

REKLAMA

Klub radnych Polska Razem Jarosława Gowina zainicjował projekt pod tytułem „Zbudujmy lepszy Płock, Razem!”. Politycy zapraszają wszystkich do wsparcia tej inicjatywy, podkreślając, że głównym celem projektu jest dobro mieszkańców naszego miasta. 

Podczas spotkania radnych z mediami zaprezentowano cztery pomysły, które mają sprawić, że w perspektywie kilku lat Płock stanie się po prostu lepszy. Radni chcą, aby przy okazji wyborów samorządowych odbyło się referendum merytoryczne, traktujące o poprawie warunków życia na wzgórzu tumskim.

Zdaniem Marcina Flakiewicza i Pawła Kolczyńskiego, ważne jest, aby ludzie budowali swoje domy, kupowali mieszkania na terenie Płocka, a nie gmin ościennych. Jednym z pomysłów na utrzymanie obywateli w mieście jest bardzo tania komunikacja miejska dla osób zameldowanych w Płocku. Pomysł jaki wysuwają politycy, to wyrobienie karty miejskiej, ale nie takiej jaką znamy dziś, czyli kosztującą 40 złotych miesięcznie, lecz z opłatą długoterminową, np. roczną, w której koszt sprowadzałby się jedynie do opłat administracyjnych związanych z wyrobieniem dokumentu.

Kolejna propozycja to przeprowadzenie lotniska poza Płock. Politycy argumentują to tym, że Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zajmuje sporą powierzchnię w dogodnej lokalizacji dla rozwoju przemysłu. – Stwórzmy nową strefę ekonomiczną w Płocku, aby zyskać nowe miejsca pracy i przyciągnąć inwestorów – mówił radny Flakiewicz. – Trzeba przedyskutować w tym celu pomysł wyprowadzenia lotniska do gminy ościennej. Dzięki temu zyskamy działkę o powierzchni 100 hektarów, która po ściągnięciu inwestorów zapewni miastu przychody, płynące z podatków, a opiewające na kilka milionów złotych – tłumaczył.Inny pomysł PRJG dotyczy edukacji. Przedstawiciele klubu Polska Razem chcą, aby poziom nauczania ciągle rósł. W tym celu należałoby zmniejszyć liczbę dzieci w klasach, co przełoży się nie tylko na poprawę edukacji, ale także na więcej pracy dla nauczycieli. Podobne zabiegi zastosowano już w SP15 oraz szkole muzycznej i te placówki prowadzą w rankingach poziomu nauczania.

Jak zapewniają radni, projekt nie jest chwilowym, przedwyborczym zrywem. Jego program ma być wdrażany przez lata, aby w dłuższej perspektywie w Płocku było rzeczywiście lepiej. Do działań zaproszeni są wszyscy obywatele Płocka, łącznie z politykami innych klubów, nawet – jak oświadczyli prowadzący spotkanie – obecny prezydent Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. luj says:

    Te Lotnisko dobry pomysł :)

  2. Anna says:

    A jeszcze można zapytać czy płocczanie chcą dostępu do morza i gór (takich prawdziwych:)):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU