REKLAMA

Jak wyglądało życie w międzywojennym Płocku?

REKLAMA

W Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się wykład „Życie kulturalne i artystyczne międzywojennego Płocka”. Historię dawnych mieszkańców Płocka przybliży Jerzy Brukwicki.

W ramach cyklu wydarzeń, związanych z obchodami 100-lecia obrony Płocka przed bolszewikami, Płocka Galeria Sztuki zaprasza 17 września o godz. 10.30 na wykład Jerzego Brukwickiego „Życie kulturalne i artystyczne międzywojennego Płocka”.

Jerzy Brukwicki to krytyk sztuki, kurator wystaw, dziennikarz, wieloletni szef warszawskiej Galerii Krytyków Pokaz. Przypomni on atrakcyjną i różnorodną działalność płockich instytucji kulturalnych w latach 1918-1939: Teatru Miejskiego, Muzeum Mazowsza Płockiego, Towarzystwa Naukowego Płockiego, Klubu Artystycznego Płocczan.

fot. materiały prasowe

Wykład „Życie kulturalne i artystyczne międzywojennego Płocka” to opowieść o wystawach, koncertach, balach i zabawach, repertuarze trzech płockich kin, wspomnienia o Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej, Michalinie Szmelczyńskiej, Wandzie Szrajberównie, Władysławie Broniewskim, Aleksandrze Poraj-Różyckim, Stefanie Themersonie.Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, liczba osób biorących udział w wydarzeniu jest ograniczona (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23). Regulamin zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych dostępny jest na stronie internetowej PGS.

KOMUNIKAT!

Płocka Galeria Sztuki informuje, że projekcja filmowa z cyklu „Jesień w Starym Kinie”, zaplanowana na piątek 18 września, nie odbędzie się z przyczyn od niej niezależnych.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU