REKLAMA

Jak napisać powieść? Młodzież dowiedziała się w Książnicy Płockiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W środę, 4 marca, w sali kolumnowej Książnicy Płockiej, odbyły się warsztaty literackie z udziałem pisarza, Dariusza Domagalskiego. Zajęcia były wprowadzeniem do konkursu „O szablę komendanta”.

W środowych warsztatach wzięło udział 12 osób ze szkół gimnazjalnych. Zajęcia zostały podzielone na dwa dni. Rozpoczęły się we wtorek – w pierwszej turze wiedzę od Dariusza Domagalskiego czerpali uczniowie z gimnazjów w Gostyninie, Drobinie oraz Dobrzykowie. W środę zaś, od godziny 10, w Książnicy byli obecni uczniowie z Wyszogrodu, Borkowa Kościelnego i Szczawina Kościelnego.

Warsztaty pod nazwą „Śladami Sienkiewicza i Buncha, czyli literacka podróż do średniowiecza” polegały na przekazaniu słuchaczom wiedzy teoretycznej. Domagalski podczas marcowych zajęć dał młodym pisarzom wskazówki, które mają zapewnić, że ich prace będą ciekawe. – W dzisiejszych czasach trudniej jest zadebiutować – mówił prowadzący warsztaty. – Teraz jest sporo osób, które coś chcą robić. Jest duża dostępność blogosfery, jednak, moim zdaniem, to, że nikt tego potem nie redaguje, może być problemem – dodał.Uczestnicy warsztatów wezmą udział w konkursie literackim „O szablę komendanta”, który już po raz czwarty jest organizowany przez Książnicę Płocką. Tegoroczny temat to „Zdarzyło się na mazowieckiej ziemi roku Pańskiego 1410…” i jest powiązany z obchodami Roku Jana Długosza.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU