Jak napisać powieść? Młodzież dowiedziała się w Książnicy Płockiej [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W środę, 4 marca, w sali kolumnowej Książnicy Płockiej, odbyły się warsztaty literackie z udziałem pisarza, Dariusza Domagalskiego. Zajęcia były wprowadzeniem do konkursu “O szablę komendanta”.

W środowych warsztatach wzięło udział 12 osób ze szkół gimnazjalnych. Zajęcia zostały podzielone na dwa dni. Rozpoczęły się we wtorek – w pierwszej turze wiedzę od Dariusza Domagalskiego czerpali uczniowie z gimnazjów w Gostyninie, Drobinie oraz Dobrzykowie. W środę zaś, od godziny 10, w Książnicy byli obecni uczniowie z Wyszogrodu, Borkowa Kościelnego i Szczawina Kościelnego.

Warsztaty pod nazwą “Śladami Sienkiewicza i Buncha, czyli literacka podróż do średniowiecza” polegały na przekazaniu słuchaczom wiedzy teoretycznej. Domagalski podczas marcowych zajęć dał młodym pisarzom wskazówki, które mają zapewnić, że ich prace będą ciekawe. – W dzisiejszych czasach trudniej jest zadebiutować – mówił prowadzący warsztaty. – Teraz jest sporo osób, które coś chcą robić. Jest duża dostępność blogosfery, jednak, moim zdaniem, to, że nikt tego potem nie redaguje, może być problemem – dodał.

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w konkursie literackim “O szablę komendanta”, który już po raz czwarty jest organizowany przez Książnicę Płocką. Tegoroczny temat to “Zdarzyło się na mazowieckiej ziemi roku Pańskiego 1410…” i jest powiązany z obchodami Roku Jana Długosza.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji