Jacek Jasion Mistrzem Europy w kickboxingu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

45-letni płocki radny – Jacek Jasion, został zawodowym Mistrzem Europy w kickboxingu. W walce o mistrzostwo, płocczanin pokonał przez nokaut w drugiej rundzie młodszego od siebie o 23 lata, trzykrotnego mistrza Ukrainy – Igora Gavrilyka.

Przygotowania do tego pojedynku trwały rok i w ich pierwszej fazie płocczanin musiał intensywnie zredukować wagę ze 106 do 75 kg. Do tego codziennie trenował po kilka godzin, z wyjątkiem niedzieli, dlatego też było to dla niego dużym wyzwaniem.

Walka doszła do skutku pomimo tego, że w trakcie oficjalnego ważenia okazało się, że ukraiński zawodnik przekroczył dopuszczalny limit wagi. Nie przeszkodziło to jednak Jackowi Jasionowi podjąć rękawicę.

Pojedynek zaplanowany był na 5 rund, jednak zakończył się już w drugiej, gdy płocczanin znokautował przeciwnika kopnięciem w okolice wątroby. Sam Jasion wyszedł z ringu z lekkimi zbiciami i otarciami.

– Chciałbym zadedykować tę walkę mojemu nieżyjącemu już tacie, który był pewny tego, że podejmę wyzwanie, ale zmarł podczas moich przygotowań – powiedział Jacek Jasion po zdobyciu Mistrzostwa Europy w kickboxingu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji