REKLAMA

Ivan Komarenko zaśpiewa, by wesprzeć Stowarzyszenie Pomocy Królikom

REKLAMA

Płocczanka organizuje w Wielkiej Brytanii koncert, z którego dochód ma być przeznaczony na utworzenia eschroniska dla królików. Gwiazdą wydarzenia będzie Ivan Komarenko. Po co królikom schronisko?

fot. materiały prasowe

Ewelina Jaskólska, rodowita płocczanka, absolwentka studiów zoologicznych na SGGW w Warszawie, mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii. Miłość do królików dzieli między trzy, które sama posiada: Puśka, Eilline i najmłodszą Mellody. Pusia adoptowała jeszcze w Polsce i zabrała go ze sobą aż na Wyspy.

Z jakiego powodu organizuje koncert? I po co królikom schronisko? Te pytania musieliśmy zadać organizatorce nietypowego wydarzenia.

fot. materiały prasowe

– Króliki są niedocenianymi zwierzętami – przekonuje Ewelina. – Wydają się małymi, słodkimi maskotkami. A jednak tak samo, jak psy czy koty, potrzebują opieki i miłości. Ludzie kupują króliki sądząc, że są to idealne zwierzęta na początek dla dzieci. Jenak te puchate kulki bywają płochliwe i mało towarzyskie. Trzeba dołożyć bardzo wielu starań, by z małego dzikusa wychować takiego malca na towarzyskiego pieszczocha – opowiada inicjatorka wydarzenia.

Pierwszy królik Eweliny był adoptowany. – Zobaczyłam jego zdjęcie i notkę o adopcji na stronie Stowarzyszenia Pomocy Królikom – Azyl w Toruniu. Bez wahania podjęłam się adopcji, po całym sprawdzeniu, wypełnianiu dokumentów, Pusio zamieszkał wraz ze mną. Wtedy pierwszy raz miałam styczność z SPK – wspomina.Jak tłumaczy, króliki bardzo często stają się niespełnieniem oczekiwań (zachowanie, zapach, gubienie sierści) lub niechcianym prezentem. – Ludzie nie potrafią zapewnić im odpowiednich warunków oraz opieki weterynaryjnej. O tym, jak powinny wyglądać odpowiednie warunki do życia takiego uszaka, możecie przeczytać na mojej stronie na FB „Pusiowe Sprawu & Spółka” – zachęca Ewelina. Dodaje też, że SPK pomaga takim niechcianym królikom, królikom z pseudohodowli jak i edukuje. – Koncert, który organizuję, patronuje jednemu z oddziałów SPK – Śląski Króliczok – Stowarzyszenie Pomocy Królikom w Bytomiu – wyjaśnia.

Ben Hall

Pomysł na organizację imprezy pojawił się podczas spotkania z jej idolem i przyjacielem, Ivanem Komarenko. Od słowa do słowa dogadali się, że warto zorganizować koncert, by wesprzeć Śląski Króliczok – Stowarzyszenie Pomocy Królikom w Bytomiu. Wraz z  Ivanem Komarenko wystąpi polski zespół z Yorku – The Charts. Koncert ma odbyć się w miejscowości Rugby, w Benn Hall, 9 września 2018 r.

Organizatorka imprezy podkreśla, że aby wesprzeć jej działalność, wystarczy polubić stronę na Facebooku „Pusiowe sprawy & spółka”, śledzić profil Ivana Komarenko i przesyłać wiadomość o wydarzeniu dalej. W ten sposób, każdy będzie mógł wesprzeć tę inicjatywę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU