Improwizacja i song na weekend

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki kontynuuje cykl koncertów różnego typu muzyki. W tym tygodniu odbędą się aż dwa – Mirt& Brasil oraz “Songs For George”.

W piątek (2 grudnia) o godz. 19 na sali widowiskowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbędzie się koncert MIRT & BRASIL… / Cisza~Hałas.

Cisza~Hałas to – po Alterstacji i Kawiarni Jazzowej – nowy cykl muzyczny POKiS, prezentujący scenę muzyki improwizowanej, elektronicznej, freakfolku, psychodelii, post-punku czy post-industrialu, której próżno szukać w sieciowych sklepach, mainstreamowych rozgłośniach radiowych czy stacjach telewizyjnych.

Zespół MIRT i Brasil uczestniczył w wielu wspólnych improwizacjach, między innymi ze Stworamiwodnymi czy amerykańskimi psychofolkowcami z Black Forest/Black Sea.

BRASIL AND THE GALLOWBROTHERS BAND 

Trio: T.E.R., Rafał Michałowski i Tomek Mirt jako Brasil and The Gallowbrothers Band tworzy od 2000. Nagrali do tej pory cztery albumy pod tym szyldem i wiele kolejnych jako: Mirt, One Inch of Shadow czy Dominic Savio, dla wytwórni z Polski i USA (MonotypeRec., Last Visible Dog, Nefryt). Zespół łączy ambient, psychodelię, postrock i new wave. Swoje, w dużej mierze improwizowane, utwory budują z dźwięków gitar, analogowych syntezatorów, instrumentów dętych, etnicznych, głosu i field recordingów. Surrealistyczne eksperymenty i strzępy avantpopowych piosenek topią w pulsującym transie i nierealnej atmosferze.

MIRT

Pod tym pseudonimem kryje się polski muzyk, malarz i grafik oraz redaktor naczelny miesięcznika, poświęconego muzyce niezależnej M|I. Obszary muzyczne, w jakich porusza się Mirt, są bardzo szerokie – od minimalu i ambientu poprzez psychodelię po postrock i industrial czy lo-fi. Dla przykładu, jego koncept albumu “Most” został oparty w większości na preparowanych nagraniach, dokonanych na tytułowym, nieczynnym moście kolejowym na Odrze i w jego okolicach. W kilku tylko miejscach całość została uzupełniona dźwiękami preparowanego akordeonu i klarnetu.

Bilety do nabycia w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki w Dziale Imprez przy ul. Tumskiej 9A i w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku 8, w cenie 10 zł.

W sobotni wieczór (3 grudnia), w godzinach 19-22, Sala Widowiskowa POKiS-u bedzie gościła Tymona Tymańskiego z formacją The Transistors.

Wczoraj minęła 10. rocznica śmierci George’a Harrisona – gitarzysty legendarnej grupy The Beatles, song writera i producenta filmowego. Tymon Tymański wraz ze swą formacją The Transistors postanowili uczcić pamięć Harrisona okazjonalną trasą koncertową “Songs For George”, która rozpoczęła się dokładnie w rocznicę śmierci artysty.

Zespół (w skład którego weszli zarówno muzycy The Transistors, jak i zespołu syna Tymańskiego, Lukasa – The Lucky Losers), wykona 20 utworów Harrisona z okresu współpracy z Beatlesami i kariery solowej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Piotr Metz – dziennikarz radiowej Trójki. Transmisja na żywo na antenie Radia WWW.

Bilety w cenie 15 zł dostępne w POKiS, ul. Tumska 9a, Domu Darmstadt, Stary Rynek 8 oraz w Centrum Informacji Turystycznej, Stary Rynek 8.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji