REKLAMA

Impresje, czyli wystawa Aleksandry i Michała Gałasów już otwarta

REKLAMA

Dziś, czyli 19 lutego, w samo południe nastąpiło otwarcie wystawy malarstwa Aleksandry Gałas i Michała Gałasa p.t. „Impresje”. Ekspozycja będzie czynna do 10 marca.

Aleksandra Gałas to uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu. Gdy rodzice zauważyli u niej talent artystyczny, zapisali ją do olszyńskiego Domu Kultury „Alternatywa” – miała wówczas 6 lat. – Żartownisie twierdzą, że urodziłam się z pędzlem w ręku. Może jest w tym ziarno prawdy – żartuje Aleksandra. Dziewczyna ma za sobą już kilka wystaw. Pierwsza odbyła się w 6 klasie szkoły podstawowej – wówczas jedna z prac została wylicytowana i sprzedana.

Skąd autorka czerpie inspiracje? – Różnie z tym bywa. Czasem maluję ze zdjęć, jak ja to mówię ze ściągawek. Czasem bywa tak, że zobaczę pewien obraz i zapamiętuję go, po czym staram się odtworzyć. Najczęściej jest to jednak moja własna inwencja twórcza – mówi Ola.

Aleksandra Gałas ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, które, jak sama określa, są osobistymi, wymiernymi sukcesami, dopingującymi ją do bardziej wytężonej pracy. To m.in. I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Piękno Warmii i Mazur” w 2006 roku, III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Tęcza” w 2007 roku czy III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Złota Rybka” – 2008 rok.Michał Gałas,  to uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu i brat Oli, który swą przygodę z malowaniem rozpoczął rok temu. Mówią o nim Dyzio marzyciel – co widać w jego pracach. Ten 11-latek, jak sam przyznaje, jest zwyczajnym chłopcem z małego miasta, który chciałby robić wielkie rzeczy. Płocka wystawa jest pierwszą dla tego utalentowanego chłopca – pierwszą, choć z całą pewnością nie ostatnią.

Prace rodzeństwa Gałasów można oglądać w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS do 10 marca (C.H. Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2A, I piętro).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU