REKLAMA

Ile zarabiają komornicy w Płocku? Jeden jest milionerem

REKLAMA

Od tego roku komornicy sądowi mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Jak się okazuje, ich przychody są całkiem spore, w gronie milionerów znalazł się komornik zarejestrowany przy Sądzie Rejonowym w Płocku, który zgromadził ok. 2,6 mln zł oszczędności, a roczny przychód z jego kancelarii to blisko 900 tys. zł brutto.

Wbrew pozorom, komornik z płockiej kancelarii nie jest rekordzistą – na przykład 3 mln zł wykazał komornik, który ma swoją kancelarię w Zgierzu. Niewiele mniej majątku – 2,2 mln zł – posiada komornik z Sochaczewa.

Oświadczenia majątkowe komorników to nowość – obowiązują dopiero od tego roku. Komornicy musieli je złożyć do 30 kwietnia, natomiast do 30 czerwca musiały zostać zamieszczone na BIP sądów. Oświadczenia płockich komorników zostały opublikowane Sądu Apelacyjnego w Łodzi, w którego gestii są m.in. tereny Płocka, Kalisza i Sieradza.

Dotychczas komornicy również składali oświadczenia, jednak trafiały one do prezesów sądów apelacyjnych i nie były upubliczniane. Zgodnie z nową ustawą, komornicy dołączyli jednak do sędziów, polityków i samorządowców. Choć nie wszyscy poddali się temu obowiązkowi – dla części z nich prezes sądu apelacyjnego wydał zgodę na utajnienie oświadczeń.

Przy Sądzie Rejonowym w Płocku zarejestrowanych jest dziesięciu komorników, których imion i nazwisk nie podamy. Są to, co prawda, dane jawne, które z łatwością można znaleźć w sieci, jednak naszym celem nie jest wywołanie hejtu przeciw tym osobom, lecz pokazanie przykładów, co znalazło się w oświadczeniach majątkowych płockich komorników.

Na przykład wymieniany już komornik, prowadzący w Płocku kancelarię komorniczą, zaoszczędził ok. 2,6 mln zł, posiada nieruchomości: działka 800 + 627 mkw. zabudowana domem o pow. 170 mkw., mieszkanie 80 mkw plus 2 miejsca garażowe, 2 lokale mieszkalne połączone w jedno plus 4 miejsca garażowe (pow. 120 mkw.). Zakupił też kilka samochodów: BMW X5, BMW Z4, Nissan Juke, Suzuki Grand Vitara, Honda CBR 600, Yamaha F2R SUHO. Jego przychody z kancelarii to ok. 720,8 tys. zł netto, do tego przychód z najmu mieszkania: 21,6 tys. zł. Na koncie ma też obciążenia: wierzytelność pieniężna na kwotę 250 tys. zł.Pani komornik, również z płockiej kancelarii, oszczędziła 300 tys. zł i 1351 Euro, posiada działkę zabudowaną o pow. 1097 mkw., mieszkania o powierzchni 60 mkw. oraz 59 mkw., a także samochody: Audi Q3, toyota yaris. Przychody z jej kancelarii wyniosły ok. 558 tys. zł.

Kolejny komornik prowadzący działalność w Płocku zaoszczędził ok. 136 tys. zł i ok. 36 Euro, posiada działkę o pow. 1549 mkw. (współwłasność) oraz nieruchomość o pow. 1023 mkw. (współwłasność), pojazdy: honda (współwłasność), inne oszczędności: jednostki uczestnictwa w UFK NN, Noble Funds FIO, AXA i NN Stabilnego Wzrostu, przychody z kancelarii: ok. 175 tys. zł oraz wynagrodzenie za pracę ok. 34,6 tys. zł, obciążenia: leasing na samochód

Sporym majątkiem może również pochwalić się komornik, który posiada oszczędności 270 tys. zł, nieruchomości: działka 1754 mkw. (współwłasność), mieszkanie 65,4 mkw., a także nieruchomość 1066 mkw., do tego samochody: honda CRV, suzuki SX4 oraz instrumenty finansowe: fundusz kapitałowy w Open Life TUZ SA. Przychody z kancelarii w ubiegłym roku wyniosły ok. 348,7 tys. zł.

Jeszcze inny oszczędził ponad 78,6 tys. zł oraz 19 tys. Euro i 16,3 tys. USD. Posiada nieruchomości: działkę 580 mkw. (współwłasność) i mieszkanie 64 mkw., a także współwłasność w trzech samochodach: citroen, jaguar i bmw. Przychody z kancelarii za ubiegły rok to 391,2 tys. zł, komornik posiada jednak również obciążenia: kredyt hipoteczny 450 tys. zł, leasing i kredyt na karcie.

Są jednak również komornicy, których przychody są mniejsze (od 70 do 160 tys. zł), a nawet tacy, którzy deklarują całkowity brak przychodów z kancelarii, a jedynie wynagrodzenie za pracę – obciążeni są też kredytami hipotecznymi, gotówkowymi i leasingami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. płocczanin says:

    Niektóre kancelarie wyglądają wręcz groteskowo, marmury i złoto, a tu przychodzą matki po egzekucje alimentów.

  2. Krzyś says:

    Są to dziady którzy żyją z pieniędzy i krzywd ludzkich żeby was spotkała kiedyś kara a szczególnie komornika ^^^ który ma zanic ludzi traktuje ich jak śmieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU