REKLAMA

Ile warta jest darmowa komunikacja dla dzieci z płockich podstawówek?

REKLAMA

Prezydent Płocka zapowiedział wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci z płockich szkół podstawowych. Tymczasem radny Michał Twardy punktuje pomysł i zwraca uwagę, że to wybór najtańszej dla ratusza i najmniej potrzebnej mieszkańcom opcji.

Radny Michał Twardy złożył do płockiego ratusza interpelację, by do planów wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci ze szkół podstawowych dołączyć darmowe przejazdy dla młodzieży, uczęszczającej do szkół średnich.

PowiązaneTematy

Jak zauważa radny, dzieci ze szkół podstawowych w większości chodzą do szkół, które mają najbliżej, czyli obwodowych. Co za tym idzie, najczęściej docierają do szkoły pieszo, odprowadzane przez rodziców, a w klasach starszych same już idą na lekcje. Jeśli natomiast dziecko nie chodzi do najbliższej szkoły, jest wtedy przez rodziców podwożone i dopiero w ostatnich klasach ewentualnie dopuszcza się do jego samodzielnej podróży komunikacją miejską.

Odmienna sytuacja występuje w przypadku młodzieży ze szkół średnich. Szkoły średnie w Płocku są rozrzucone na obszarze całego miasta. W tej sytuacji odległość od domu ucznia do jego szkoły może wynieść nawet parę kilometrów i jedynym realnym sposobem jej pokonania jest podwiezienie przez rodzica lub właśnie przejazd komunikacją miejską.

– Proszę zatem Pana Prezydenta o dokonanie analizy, czy nie należy objąć bezpłatnymi przejazdami komunikacją publiczną zarówno dzieci, jak i młodzieży. Może, po głębokiej analizie, Pan Prezydent, w końcu nauczyciel, zechce uwzględnić obie grupy uczniów? – kończy interpelację radny Michał Twardy.Jak słusznie zauważa radny, prezydent przed objęciem władzy w mieście był nauczycielem. Zarówno ze względu na pełnioną funkcję, jak i doświadczenie nauczycielskie, musi mieć pełną świadomość, że dzieci ze szkół podstawowych praktycznie nie jeżdżą i nie będą jeździły do szkoły autobusami. Nawet jeśli przejazdy autobusem będą dla nich darmowe.

Trudno nie mieć wrażenia, iż obietnica złożona przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego jest w rzeczywistości sformułowana tak, by wydać z budżetu jak najmniejszą kwotę – w praktyce jej użyteczność będzie wątpliwa.

Radna proponuje darmowe bilety, a prezydent… nagle zmienia zdanieREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 8

 1. Anonim says:

  Pan Twardy jest mądry na tyle że nie sprawdza jak się dostać do szkoły na godzinę 8:00 jak jest cały autobus załadowany i właśnie on wyskakuje z takimi bzdurami

 2. Artur says:

  Radny M. Twardy to jest twardy i ciężki w myśleniu. Bo dzieci nie jeżdżą np. na baseny, boiska, wydarzenia kulturalne i sportowe, do przyjaciół żeby się spotykać?
  Typowy zausznik prezydenta Nowakowskiego; bez empatii, troski o kolejne pokolenia. Tylko ja, tu i teraz się liczy. Co za tępota i krótkowzroczność.

 3. z.d says:

  Pani Kulpa sie obudziła przed wyborami.PIS rządzi 3 lata ,co zrobili dla mieszkańców. Przez 3 lata wspierają reklamami radio Rydzyka,na stacjach Orlenu gazety Do Rzeczy i
  inne siejące propagandę PIS są wyeksponowane ,a gazety WPROST, POLITYKA POD LADĄ. Mieszkańcy PŁOCKA NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ. Obecny Prezydent bardzo
  dużo zrobił dla miasta, gdyby pisiory nie przeszkadzały to obwodnica z ul.Bielską już dawno byłaby oddana.

  • Dexter says:

   Co ty bredzisz ;)
   PiS ma mniejszość w Płocku. Nie ma szansy nawet przeszkadzać w działaniach prezydenta. Trochę prawdy nie zaszkodzi w trolowaniu.

  • Andrzej says:

   „PIS rządzi 3 lata ,co zrobili dla mieszkańców” Przepraszam, ale w życiu nie widziałem takiego bezczelnego kłamstwa, nawet u opłaconego trolla.
   W Płocku rządzi Platforma. Od 8 lat. Dzięki temu masz pusty dworzec, jednopasmową obwodnice i rozkopane miasto przed wyborami. Wyżyj się na jednej z setek siłowni pod chmurką.

 4. podatnik says:

  Dziwne. Mówi się, że wraca „komuna”. A przecież nawet w komunie bilety obowiązywały tych co jeździli. Dlaczego jako mieszkaniec Płocka, miałbym płacić ze swoich podatków na cudze dzieci?
  Jak ktoś ma chęć finansować takie atrakcje, to niech wyłoży swoją kasę, a nie rozporządza moją!

  • Do bereta says:

   To się zwolnij i nie odprowadzaj podatku haha .

  • Ewa says:

   To ty jesteś beret.Podatnik ma rację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: