REKLAMA

Ile trzeba dać prezydentów Nowakowskich za Stadion Nafciarzy? Włodarz Płocka na banknotach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

W środę odbyła się premiera Monopoly Płock. Na banknocie o nominale 50 znalazł się prezydent Andrzej Nowakowski. Oznacza to, że potrzeba czterech prezydentów, żeby kupić Stadion Nafciarzy. Na planszówce nie umieszczono np. płockiego molo, ale pojawia się Aquapark, którego… jeszcze nie ma.

W Galerii Mazovia 30 listopada odbyła się premiera gry planszowej Monopoly Płock. Miasto stało się kolejnym miejscem akcji w legendarnej grze.

PowiązaneTematy

fot. Wiktor Pleczyński

W lokalnej edycji planszówki można kupić między innymi Wzgórze Tumskie, ZOO, Stadion Wisły Płock, Podolankę, Rower Miejski czy Ratusz. Zabrakło z jakiegoś powodu wśród obiektów do zakupu Molo na Wiśle, z którego Płock słynie, za to pojawia się Aquapark, którego… w mieście jeszcze nie ma. I nie będzie, ponieważ budowany jest zespół pływalni, a nie aquapark.

fot. Wiktor Pleczyński

Z kolei na banknotach, które znajdują się w zestawie, pojawiają się postaci znanych osób związanych z Płockiem: Bolesława III Krzywoustego (nominał 1), Władysława Broniewskiego (nominał 5), Miry Zimińskiej Sygietyńskiej (nominał 10), Tadeusza Mazowieckiego (nominał 20), zespołów Farben Lehre (nominał 100) i Lao Che (nominał 500).W tym gronie nie da się nie zauważyć banknotów z wizerunkiem obecnego prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego, których nominał jest niemal najwyższy (50). Czy na równi zasłużył się dla miasta, jak książę Polski, premier Polski, znany poeta czy założycielka i wieloletnia dyrektorka Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”? Zachęcamy do wyrażenia w komentarzach opinii o grze i doborze postaci zamieszczonych na banknotach.

fot. Wiktor Pleczyński

Grę można kupić między innymi w Informacji Turystycznej, POKiS czy sklepach kibica Wisły Płock i ORLEN Wisły Płock.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. Tak uwazam says:

  Gra to zabawa a nie polityka, nie kupię

 2. Ile says:

  Trzeba zapłacić banknotów z prezydentem za osiedle na zielonym jarze

 3. obserwator says:

  Pewnie do gry był duży sponsoring z ratusza i poprzez chojność AN wykreował duży nominał banknotu z własną podobizną ale … w ten sposób tą walutę silnie zdewaluował! Za 50 Nowakowskich ja nie dam nawet 1 grosza! To waluta bezwartościowa !!!

 4. Elop says:

  Mono-polity-poli. Żenada. Widzę jeszcze na banknotach zespół pseudo punkowy z Płocka z liderem pseudo punkowcem przychodzącym na wiece polityczne Platformy Obywatelskiej :)))) punki i polityka :))))))

  • Anonim says:

   Za darmo na te wiece nie biega. Jest odwdzięczony sponsorowanymi przez miasto jubileuszami zespołu i innymi zakończeniami lata.

 5. Prezydent says:

  Włocławka też powinien widnieć na banknotach w tle komunikacja miejska.

 6. Q says:

  Ubolewam, że nie ma akcentu radnego Kuminka. Jakże zacnej osoby dla naszego miasta

 7. Jarex says:

  Miałem ochotę tą grę kupić ale na pieniądzach jest zbyt polityczna jak dla mnie , #MonopolyWolneOdPolityki

 8. Marko says:

  Rower miejski? Przecież to płatna usługa świadczona przez niemiecką firmę,
  Naprawdę, to jest coś, co trzeba reklamować?

  • Anonim says:

   Gdyby tylko prowadziła, to nie byłoby problemu. Problem jest taki, że miasto dokłada grube miliony rocznie to tego biznesu.

   • Optymista says:

    Miasto dokłada ponieważ jest to program mający na celu ograniczenie ruchu samochodowego w mieście. Każdy uczciwy obserwator przyzna, że ten projekt to wielki sukces. Ruch samochodowy w Płocku wyraźnie zmalał. A jak ktoś nie wierzy, to są dane z wydziału komunikacji o ogromnym spadku zarejestrowanych pojazdów. Jest to prawie tak ogromny sukces jak program demograficzny 500+. A zresztą już nie wiem. Może miało być więcej samochodów a mnie dzieci ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU