REKLAMA

Ile naprawdę kosztuje przedszkole przy Kochanowskiego? [FILM]

REKLAMA

Wrześniowa sesja Rady Miasta Płocka przyniosła niespodziewanie kilka tematów, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Jednym z nich jest kwestia nowego przedszkola przy ul. Kochanowskiego, które wybudowała spółka Inwestycje Miejskie. No właśnie, jaka kwota została przeznaczona na budowę tego obiektu?

PowiązaneTematy

Jak ujawniła radna Wioletta Kulpa, przedszkole, chociaż zostało wybudowane za 8 mln, to tak naprawdę będzie kosztowało miasto 12 mln zł. W jaki sposób?

– Budynek, który kosztował 8 mln złotych i został zbudowany z kasy spółki Inwestycje Miejskie, kosztować nas będzie w sumie 12 milionów złotych – stwierdziła Kulpa. – To łatwa matematyka, z racji czynszu zapłacimy milion złotych rocznie, zobowiązaliśmy się zaś do opłat przez 12 lat – dodała oburzona przewodnicząca PiS. Po dwunastu latach budynek nadal pozostanie własnością spółki.Oburzenie radnej jest tym większe, że średnia pensja pracowników spółki (nie zarządu) wynosi ok. 6,5 tysięcy zł. Jak wyjaśniali tę sytuację wiceprezydent Płocka, Krzysztof Izmajłowicz oraz radny SLD Wojciech Hetkowski? Jaki przekręt zarzucił były prezydent Milewski byłemu prezydentowi Hetkowskiemu?REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU