REKLAMA

I znów Mistrzostwo Polski!

REKLAMA

Na godnego rywala dla juniorów płockiej Wisły kibice młodych płocczan czekać musieli aż do wielkiego finału Mistrzostw Polski. Z pewnością było warto. Turniej Final Four Mistrzostw Polski juniorów rozegrany został w Legnicy.

W piątkowym półfinale naprzeciw Nafciarzy stanął zespół MTS Kwidzyn. Od samego początku przeciwnicy dyktowali warunki rywalizacji i przez całe spotkanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Zawodnicy z Kwidzyna byli w stanie dojść płocczan tylko na dwie bramki przewagi (i to na początku spotkania). Bardzo duży wkład w końcowy rezultat miał bramkarz Wisły, Marcin Ruciński.

Nafciarze zameldowali się w finale MP w kapitalnym stylu! W drugiej parze półfinałowej drużyna Vive Kielce uległa Miedzi Legnica i to z gospodarzami przyszło Wiślakom rywalizować o złoty medal. Mecz ten posiadał wszystkie cechy wspaniałego widowiska. Była niesamowicie wyrównana walka, parady golkiperów, emocje niemal do samego końca. Niech dowodem na podobny poziom obu ekip będzie fakt, że młodym Nafciarzom dopiero w 50. minucie udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Ostatecznie, większymi umiejętnościami i zimną krwią wykazali się podopieczni Bogdana Janiszewskiego oraz Andrzeja Wolano. Zwyciężając 27:24 w finale, juniorzy Wisły Płock zdobyli Mistrzostwo Polski. Gratulacje!

Półfinały MP juniorów, 20-21 marca 2015, Legnica:
Wisła Płock – MTS Kwidzyn 32:21 (14:9)
Wisła: Ruciński, Góral – Moryń 8, Bronowski 7, Turkowski 4, Kondracki 3, Skibiński 2, Haliński 2, Chosik 1, Lemaniak 1, Janiszewski 1, Waluch 1, Brzeziński 1, Gawski 1, MorawskiSiódemka Miedź Legnica – Vive Kielce 36:35 (14:14)

Finał mistrzostw Polski Juniorów:
Siódemka Miedź Legnica – Wisła Płock 24:27 (12:13)
Wisła: Ruciński, Góral – Moryń 6, Skibiński 5, Kondracki 5, Bronowski 5, Chosik 3, Haliński 2, Brzeziński 1, Waluch

Końcowa Klasyfikacja MP:
1. SPR Wisła Płock
2. MSPR Siódemka Miedź Legnica
3. MTS Kwidzyn
4. KS Vive Tauron Kielce

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU