Huzar w natarciu

REKLAMA

PowiązaneTematy

Huzar to prywatne stacje paliw, zgromadzone pod wspólnym logo. Powoli, ale systematycznie stają się znaczącym graczem na rynku paliw. Czerwono – żółte barwy stacji oraz charakterystyczna postać jeźdźca kawalerii polskiej są coraz częstszym widokiem w czasie podróży po Polsce.

Do Polskich Stacji Paliw HUZAR dołączają kolejni właściciele, którzy chcą zachować niezależność decyzyjną w prowadzeniu własnej stacji, a jednocześnie korzystać z szerszych możliwości, jaką daje udział w znanej sieci stacji, działającej pod rozpoznawalnym brandem.

W czerwcu do sieci PSP HUZAR dołączyła kolejna stacja w województwie warmińsko-mazurskim. Działa jeszcze pod własnym szyldem, bo przed przybraniem barw HUZARA stację czeka duża rozbudowa, która rusza jesienią tego roku. Również w czerwcu barwy HUZARA przyjęła stacja w Biskupcu, na Mazurach. Do tej pory stacja działała w barwach Rafinerii Gdańsk. W lipcu swą działalność w barwach HUZARA rozpoczyna stacja paliw w miejscowości Kłódka w woj. kujawsko-pomorskim oraz w Warce w woj. mazowieckim.

Sieć rozwija się dynamicznie dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakościowe. Od początku istnienia PSP HUZAR na żadnej stacji, należącej do sieci HUZAR, Państwowa Inspekcja Handlowa nie stwierdziła nieprawidłowości w pobranych próbkach paliwa. Sieć inwestuje środki finansowe własne i unijne, cyklicznie szkoląc pracowników stacji, aby zapewnić w pełni profesjonalną obsługę klientów.

– Siłą PSP HUZAR jest wypracowana przez lata formuła współpracy – podkreśla Ireneusz Jabłonowski, prezes POLpetro. – Choć stacje działają pod wspólnym logo, właściciele stacji zachęcani są do zachowania wyjątkowości i unikalności obiektów stacji, tak, aby wpisywały się one w koloryt lokalny i stanowiły ważny element promocji regionu. Powstaliśmy jako alternatywa dla sieci koncernowych i jesteśmy przekonani, że uda nam się zintegrować środowisko prywatnych właścicieli stacji paliw, aby silniej wpływać na to, co dzieje się na rynku – tłumaczy prezes firmy.

Pierwsza stacja testowa pod logo Polskich Stacji Paliw HUZAR powstała w 2005 roku, oficjalnie od 2006 roku rozpoczęto nabór uczestników do sieci. Obecnie podpisano już 106 umów uczestnictwa w sieci HUZAR, a w najbliższym czasie dołączą  następne stacje. 86 stacji Polskich Stacji Paliw HUZAR posiada obrendowienie. Cechą charakterystyczną jest to, iż to uczestnicy sieci są właścicielami Spółki POLpetro, dlatego to właśnie oni decydują o rozwoju Spółki i sieci. Właściciele stacji, należący do PSP HUZAR, cenią sobie zachowanie suwerenności i niezależności firmy, która jest ich całym dorobkiem.