Honey na finale płockich talentów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
W najbliższą sobotę rozstrzygnie się, kto z talentów wyłowionych w trakcie eliminacji zdobędzie główną nagrodę. Wielki Finał konkursu “Wisła łowi talenty” uatrakcyjni występ Honoraty Skarbek, znanej pod pseudonimem Honey. Pula nagród w konkursie wynosi 18 tys. złotych.

Przez ostatnie 5 tygodni na scenie w Galerii Wisła zaprezentowało się ponad 70 uczestników. Występowali soliści i zespoły, tancerze, wokaliści, akrobaci, instrumentaliści i iluzjonista. Ich występy oceniali jurorzy, m.in. Norbi i Artur Cieciórski, którzy zgodnie stwierdzili, że przypadło im w udziale bardzo trudne zadanie.

– Łza się w oku kręci. Są tak zdolni ludzie w Polsce. Przecież to jest tylko jeden region! Oni śpiewają tak, że mam ciarki na plecach. Jestem zachwycony i wzruszony! – tak Norbi komentował swoje doświadczenia jurorskie. Zapytany o to, czy taki konkurs to dobry początek kariery, powiedział: – Tak, to jest wspaniałe. Co prawda tylko jedna osoba zdobędzie główną nagrodę, ale wszyscy są oceniani i to przede wszystkim przez widzów, którzy biją brawo i okazują swoje zainteresowanie. Dla tych młodych ludzi to jest bodziec i kopniak do tego, żeby robić dalej to, co robią.

Artur Cieciórski jest tancerzem i nie ukrywał, że w czasie obrad jury walczył właśnie o tancerzy.
– Kiedy widzę kogoś utalentowanego, to doceniam to, bo wiem, jak ciężko trzeba na to pracować, ile lat treningów to wymaga – mówił. Artur zwrócił uwagę na bardzo wysoki poziom konkursu i jednocześnie bardzo młody wiek uczestników: – Ci ludzie, którzy wychodzili na scenę, mieli średnio 12-13 lat. Mamy bardzo dużo bardzo utalentowanej młodzieży i takich konkursów powinno być więcej. To jest świetny trening: obycie się ze sceną, publicznością, z kamerami i mikrofonem, niesamowity zastrzyk adrenaliny.

Talent to wielki dar, ale to dopiero początek, punkt wyjścia. Czego trzeba jeszcze, żeby osiągnąć sukces? Norbi bez zastanowienia odpowiedział: – Szczęścia! Bardzo dużo szczęścia! I takich konkursów, bo nigdy nie wiesz, czy producent dużego telewizyjnego programu akurat nie robi tu zakupów. Artur Cieciórski dodał, że potrzebny jest upór i determinacja, bo “trening czyni mistrza”.

Jurorzy mają również rady dla uczestników konkursu na przyszłość. Norbi powiedział: – Wchodźcie drzwiami, jak Was wywalą, wchodźcie oknem, jak znowu Was wywalą, wchodźcie kominem. Tak to jest. Show-biznes jest bardzo trudną i niewdzięczną branżą, ale jeśli ktoś chce w to wejść, to musi na bezczelnego. Inaczej się nie da.

Artur Cieciórski dodał, że dobrze jest mieć trochę samokrytycyzmu. Wiele osób spala się, bo za wcześnie chcą pokazać swój talent. – Odpadają w przedbiegach, bo nie doszli jeszcze do tego najlepszego momentu, najwyższego poziomu swoich umiejętności. Wchodzą na scenę za wcześnie, pokazują swoje słabości, dostają trochę krytyki i załamują się – mówił Artur. – Czasem lepiej poczekać pół roku, rok, żeby naprawdę dobrze się zaprezentować. Wejście na scenę powinno być odważne. Jeśli ktoś chce pokazać swój talent, musi wiedzieć po co tu jest. Nie można się bać i trzeba zadziwiać.

W Wielkim Finale, który odbędzie się w sobotę od godz. 13, finaliści powalczą o nagrodę główną – 10 tys. zł, nagrodę dla trenera – 5 tys. zł i nagrodę publiczności – 3 tys. zł.

Zaśpiewają:

 • Julia Żołyńska,
 • Kaja Jabłońska,
 • Aleksandra Palczak,
 • Daniel Borzewski,
 • Kinga Małkiewicz,
 • Ola Paczkowska,
 • Rafał Majewski.

Zatańczą:

 • Adam Komorowski,
 • Vanessa Skibińska,
 • Małgorzata Staniszewska
 • zespół Showdance Bis
 • zespół Pląs.

Swój talent pokażą również iluzjonista Martin i Marcin Drzewiecki – Mistrz Polski w jo-jo. Ostatniego finalistę wybiorą w głosowaniu widzowie. Smsy można wysyłać do północy w czwartek. Informacje o głosowaniu można znaleźć na stronie www.galeria-wisla/talent.

Do jurorskiego składu podczas Wielkiego Finału dołączy Honorata “Honey” Skarbek, która wystąpi także na scenie. W styczniu ukaże się druga płyta Honey. Piosenki z tego krążka na pewno usłyszą w sobotę odwiedzający Galerię Wisła.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji