REKLAMA

Historyk i krytyk sztuki przybliży zwiedzającym wystawę „Wielozmienność”

REKLAMA

W czwartek w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Wielozmienność” Łukasza Huculaka. O dziełach sztuki opowie historyk i krytyk sztuki Bogusław Deptuła.

1 października o godzinie 17 historyk i krytyk sztuki Bogusław Deptuła oprowadzi chętnych po wystawie Łukasza Huculaka „Wielozmienność”, przybliżając kontekst prezentowanych dzieł. Odpowie też na pytania, dotyczące twórczości prezentowanego artysty.

Bogusław Deptuła jest historykiem i krytykiem sztuki, kuratorem wystaw, marchandem, autorem licznych publikacji w dziedzinie sztuki, literatury i kulinariów. Od 1989 roku publikuje teksty o sztuce w prestiżowych pismach branżowych. Wieloletni współpracownik „Tygodnika Powszechnego” i TVP Kultura. W latach 2011-2013 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Art&Business”Tego dnia o godzinie 10.30 w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się również bezpłatny wykład krytyka sztuki Jerzego Brukwickiego pod tytułem „Czy język sztuki musi być dosłowny, realistyczny? Czy warto znać się na sztuce?”.

Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zwiedzających, liczba osób uczestniczących w proponowanych wydarzeniach jest ograniczona (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23). Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na stronie internetowej Płockiej Galerii Sztuki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU