REKLAMA

Historia Płocka Wisłą pisana. Wystawa w Archiwum Państwowym

REKLAMA

Płock był nierozerwalnie związany z Wisłą, miał port rzeczny i był kolebką żeglugi. Rozwój przemysłowy w latach sześćdziesiątych sprawił, że miasto zatraciło swój rzeczny charakter. Zatarła się również pamięć płocczan o ludziach i statkach. Sposobem na jej przywrócenie ma być wystawa, którą od 23 lipca będzie można oglądać w Archiwum Państwowym w Płocku.

Na wystawie udostępnione zostaną dokumenty i zdjęcia wybrane z Archiwum Państwowego w Płocku oraz zbiory związane z tematyką wiślaną pochodzące z zasobów prywatnych. Towarzyszyć jej będzie prezentacja multimedialna. Na oprawę plastyczną wystawy składać się będą również dekoracyjne elementy scenograficzne, przedstawiające statki wiślane pływające w Płocku i okolicach oraz ubiór i umundurowanie marynarzy wiślanych z I połowy XX wieku.

Otwarcie wystawy zaplanowano na wtorek, 23 lipca w samo południe. Ekspozycję oglądać będzie można do 15 października. Wystawa jest częścią projektu Ludzie i Statki – Historia Płocka Wisłą pisana, jaki Towarzystwo Przyjaciół Płocka realizuje w ramach wsparcia otrzymanego w VI edycji konkursu grantowego.Wystawa „Ludzie i Statki. Historia Płocka Wisłą pisana”, Archiwum Państwowe w Płocku, ul. Kazimierza Wielkiego 9B (spichlerz wschodni). Otwarcie ekspozycji 23 lipca o godz. 12. Wystawa czynna do 15 października, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15. Wstęp wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU