Guzik z pętelką, czyli przegląd najmłodszych aktorów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czwartek w Młodzieżowym Domu Kultury zdominowany został przez kolejną edycję przeglądu przedszkolnych teatrzyków “Guzik z pętelką”. To już 29. edycja tej imprezy.

W przeglądzie wystartowały przedszkolne teatrzyki, które działają przy płockich placówkach. Na scenie MDK-u widzieliśmy przedstawienia między innymi o Kopciuszku, kotach czy marynarzach. Uwagę przykuwał profesjonalizm małych dzieci, które doskonale znały swój tekst i potrafiły wczuć się w rolę. – Festiwal rozwija się przez to, że dzieci się rozwijają – powiedziała Litosława Koper, dyrektor MDK-u. – Tak naprawdę, przy tym przeglądzie najważniejsze jest to, że opiekunowie tych teatrów mogą porozmawiać z fachowcami – dodała.

Występy były oceniane przez jury, w którego skład weszła Joanna Stanowska, Eliza Łochowska oraz Sylwia Serwach-Barucha. Jurorki po przedstawieniach przekazywały opiekunom przedszkolaków swoje uwagi i dawały wskazówki, dotyczące dalszej pracy z młodymi aktorami. – Liczymy, że rozwijając te aktorskie talenty w przedszkolach, będziemy mieli potem z tego żniwo w Młodzieżowym Domu Kultury – dodała Litosława Koper.

W ciągu 29 lat trwania przeglądu, wiele dzieci, które zaczynały swoją przygodę w ramach “Guzika z Pętelką”, kontynuowało karierę aktorską oraz edukację w tym kierunku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji