REKLAMA

Grudzień z POKiS-em

REKLAMA

W najbliższych dniach Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przygotował szeroką ofertę dla mieszkańców Płocka.

Już dziś w Domu Darmstadt o godz. 18 odbędzie się pokaz slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika pt. Tadżycki wariant. Komentarz: Agnieszka Muzińska, Artur Stokowski. Na pokaz wstęp wolny.

PowiązaneTematy

W piątek w sali POKiSu godz. 19 zapraszamy na Alterstację – KLEZMAFOUR. KlezmaFour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu czerpie swe inspiracje. Podchodzi do niej jednak w sposób zupełnie nowatorski z punk rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem.
Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w Płocku w Centrum Informacji Turystycznej oraz Domu Darmstadt – Stary Rynek 8.

W sobotę 17 grudnia także w sali POKiSu o godz. 18 zapraszamy do Kawiarnii Jazzowej z udziałem Elżbiety Mielczarek, polskiej piosenkarki bluesowej, nazywanej „pierwszą damą bluesa”. Bilety do nabycia w CIT i DD oraz w POKiS w cenie 25 złotych.

Wszystkich płocczan zapraszamy na tradycyjne spotkanie pod nazwą „Wigilia przed ratuszem”, które rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.30 na Starym Rynku. Wśród wielu atrakcji na podkreślenie zasługują m.in.: wystawa „Szopki Krakowskie” w Domu Darmstadt, koncert Kapeli Góralskiej Pawła Śmiałka czy koncert chórów Vox Juventutis – Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Gwiazdą wieczoru będzie Eleni.

W środę 21 grudnia o godz. 14.00 do Domu Darmstadt zaprasza Klub Dyskusyjny „Forum”. Halina Witt-Paszta poprowadzi debatę na temat „Tradycje Bożonarodzeniowe Różnych Narodów”. Wstęp wolny.

Także w Domu Darmstadt w czwartek 29 grudnia o godz. 18 odbędzie się projekcja filmu „Tlen” w ramach klubu filmowego „Kawa i Papierosy”. Wstęp 5 zł, kawa gratis.31 grudnia mamy przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Płocka do wspólnej zabawy w sylwestrową noc. Tym razem odliczanie do powitania Nowego Roku umilą Kasia Wilk, Mandaryna oraz formacja taneczna Afro Carnaval. Sylwestrową zabawę poprowadzi Mariusz Korpoliński, DJ, aktor olsztyńskiego teatru, płocczanin.

Imprezę rozpocznie o 22 koncert DJ-a Mariusza Korpolińskiego wraz z pokazem tańców latynoskich grupy Afro Carnaval. O godzinie 22.30 na scenie pojawi się Marta Wiśniewska, znana szerzej jako Mandaryna.

Pół godziny przed północą rozpocznie się pierwsza część koncertu gwiazdy wieczoru – Kasi Wilk – wokalistki znanej ze współpracy z takimi artystami jak Kayah, Adam Sztaba, Mezo oraz zespołami AudioFeels, Kangaroz i Dreamland.

Tuż przed północą rozpocznie się wspólne odliczanie do powitania Nowego Roku, następnie Prezydent Płocka złoży życzenia noworoczne. Po wystąpieniu Prezydenta odbędzie się pokaz pirotechniczny.

Krótko po północy rozpocznie się druga część koncertu Kasi Wilk, który o godzinie 1.30 zakończy sylwestrową imprezę. Wstęp wolny.

Zapraszamy do udziału w grudniowych imprezach POKiS.