Grechuta Akustycznie w ramach Alterstacji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już 7 lutego w ramach “Alterstacji” POKiS-u odbędzie się niezwykły koncert – “Projekt Grechuta Akustycznie”. Zespół Plateau zagra materiał ze swojej czwartej płyty “Projekt Grechuta”. Utwory te zostaną wykonane w nowych, akustycznych wersjach. Gościem specjalnym będzie Martyna Jakubowicz.

Płocka publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w koncercie, który obejrzeli już widzowie ponad 140 miast – w Polsce, USA i Kanadzie – przy niezmiennie pełnych salach. „Projekt Grechuta Akustycznie” to nastrojowa i kameralna odsłona trasy koncertowej promującej czwartą płytę zespołu. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów tego artysty w tym m.in. „Dni, których nie znamy”, „Niepewność”, „Będziesz moją Panią”, jak i utworów równie pięknych, choć mniej znanych. Wszystkie zostaną zagranie w nowych, często zaskakujących aranżacjach znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji Plateau.

Płyta „Projekt Grechuta”” ukazała się marcu 2011 roku, zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy i uznanie publiczności. Spędziła kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a patronat honorowy nad „Projektem Grechuta” objęła wdowa po Artyście- pani Danuta Grechuta. Gościnnie na płycie zaśpiewali: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek Ostaszewski (niegdyś członek formacji Marka Grechuty- Anawa), Jacek “Budyń” Szymkiewicz (Pogodno) oraz Wojciech Waglewski.

Po wydaniu płyty formacja wyruszyła w trasę koncertową. Muzycy wystąpili m.in. w Sali Kongresowej, Filharmonii Narodowej, na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock. Natomiast w grudniu 2011 roku Plateau, wraz z gośćmi, odbyli dwutygodniową trasę po USA i Kanadzie. Do tej pory koncert „Projekt Grechuta” gościł w ponad 140 miastach przy pełnych salach, często kończąc się owacją na stojąco.

Podczas koncertu w Płocku wystąpi z nimi Martyna Jakubowicz – jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek w Polsce. Znana z kilkunastu fantastycznych płyt i setek koncertów, a jej przebój „W domach z betonu” był jednym z hymnów pokoleniowych lat osiemdziesiątych.

Bilety są już w sprzedaży na www.pokis.infoserw.pl.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji