REKLAMA

Grant Miller w Płocku na Disco nad Wisłą!

REKLAMA

Grant Miller, gwiazda muzyki Italo Disco, wystąpi w sierpniu na płockiej plaży. Będzie to pierwszy koncert tego wokalisty w Polsce, a okazją będzie Italo Disco Night – impreza organizowana w ramach Disco nad Wisłą.

Grant Miller znany jest z takich przebojów jak „Colder Than Ice”, „Red For Love” czy „Stranger In My Life”, a także aktor oraz twarz firmy Nivea 2001 roku w 35 krajach. Urodził się w 1964 roku w Marion, w stanie Indiana (USA). W 1984 roku, wraz z organizowanym brodway’owskim show pod nazwą „Showboat”, przypłynął do Europy, a konkretnie do Włoch, gdzie początkowo zajmował się modelingiem, pracując między innymi dla Versace.

Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1985 roku w Monachium, w którym to spotkał znanego wykonawcę muzyki Hi-NRG Divine, a następnie niemieckiego producenta i wykonawcę Manfreda Alois Siegeth (Fancy), z którym nagrał swój pierwszy singiel, zawierający dwie przebojowe piosenki „Colder Than Ice” oraz „Red For Love”.

Po sukcesie pierwszej płyty, Grant nagrywał kolejne swoje singlowe przeboje: „(Find My) Tracks In The Snow”, „Wings Of Love”, „California Train”, „Lost In Paradise”, „In The Rain Again” czy wreszcie cover nagrania zespołu Modern Talking – „Doctor For My Heart”.

Poza nagrywaniem kolejnych płyt, artysta udzielał się również w występach innych wykonawców i zespołów, jak chociażby w grupie London Boys, u której pojawił się w teledysku do piosenki „Requiem” oraz występował w niemieckich programach telewizyjnych, wchodząc w skład projektu realizowanego przez Fancy’ego i grając na saksofonie i syntezatorach. Grant Miller występował wspólnie również z takimi gwiazdami muzyki, jak Barbara Mandrell oraz Bonnie Tyler.W 1988 roku wziął udział w Bałtyckim Festiwalu Piosenki (organizowanym od 1978 roku do tej pory) w szwedzkim Karlshamn, na którym występowały w różnych latach edycyjnych takie gwiazdy muzyki, jak chociażby zespół Opus, Brainstorm, Beata Kozidrak, Małgorzata Ostrowska czy zespół Various Manx.

W 2015 roku, po latach nieaktywności scenicznej, naciskany przez fanów, Grant Miller postanowił wrócić na scenę, dając koncerty w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles, Houston, Texas) oraz w 2016 roku w Meksyku. W Europie będzie gościł po raz pierwszy od 1998 roku, rozpoczynając swoją europejską trasę koncertową od Polski i występu na festiwalu „Disco Nad Wisłą”.

Przypomnijmy, że „Disco Nad Wisłą” odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU