REKLAMA

Gorący choć mroźny finał WOŚP

REKLAMA

Tegoroczna, 21 już zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Wolontariuszy z czerwonymi serduszkami można było spotkać na ulicach, w galeriach, zoo, banku czy okolicach ratusza. Ludzi z naklejonymi serduszkami – wszędzie.

Właśnie lecą światełka do nieba, a my podsumowujemy dzisiejszy dzień XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 19.40 Płock zebrał 126 363,61 zł, dzięki wolontariuszom, którzy działali w każdym zakątku miasta.

Galeria Wisła

Tutaj WOŚP działał od godz. 12 do 17. Na otwarciu można było spotkać posła Piotra Zgorzelskiego, który również kwestował z puszką, rzeczniczkę Straży Miejskiej z Lwem Honorkiem czy dyrektor MDK Litosławę Koper z Ingą Kujawa-Zawadzką, która w tym roku szefuje płockiemu sztabowi. Wszędzie obecni byli wolontariusze, którzy zbierali datki na terenie galerii. Na scenie mogliśmy zobaczyć grupy artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury i Spółdzielczego Domu Kultury. Uśmiechnięte dzieci chodziły z buziami pomalowanymi w fantazyjne wzory. Odbył się również kiermasz prac plastycznych wychowanków MDK oraz prezentacja grupy militarnej AirSoft Group Płock.
Do akcji włączyły się także kawiarnie, które polecały specjalny deser lodowy z serduszkiem. Dochód oczywiście przeznaczony był na rzecz WOŚP.

Galeria Mazovia

W Galerii Mazovia również kwestowano w godz. 12-17. Tu spotkaliśmy posłankę Elżbietę Gapińską oraz Krzysztofa Izmajłowicza, wiceprezydenta Płocka. Później dołączył także Andrzej Nowakowski prezydent Płocka.
Na scenie wystąpili soliści ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 z Płocka. Drużyna 21 WOPR opowiedziała o swojej akcji, którą aktualnie prowadzi w szkołach, na temat bezpieczeństwa w zimie a szczególnie zasadach przebywania na lodzie. Pokazała także jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Na terenie galerii spotkać można było również grupę rekonstrukcyjną SFORA, Zespół UNIVERSAL BAND, Studio Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury, Chór VOS SINGERS, działający przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Zespół taneczny MASOVIA z Politechniki Warszawskiej oraz Zespół taneczny SHOW TIME. Specjalny pokaz mody przygotowała Agencja modelek TOM-PRESS przy współpracy z salonami MAZOVII. Chętni mogli także pograć na konsolach do gier czy wziąc udział w konkursach z nagrodami, ufundowanymi przez salony Galerii MAZOVIA. Odbyła się też licytacja piłki, którą wręczali piłkarze Wisły Płock. Najwyższą kwotę – 110 zł – zaoferowała szczęśliwa mama, która przeznaczyła piłkę na prezent dla syna. Maluchy mogły liczyć na pomalowanie buziek.

Centrum Handlowe Atrium Mosty
W trzeciej galerii od 12 do 17 mogliśmy zobaczyć prezentację grupy militarnej Easy Company, występy grup artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury, Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki i Spółdzielczego Domu Kultury i in. Odbywało się także malowanie twarzy dzieci.Młodzieżowy Dom Kultury
Od godz. 11 do 13 odbywał się tu kiermasz prac plastycznych wychowanków MDK, prezentacje artystyczne grup MDK oraz kiermasz drobnych gadżetów, przekazanych na WOŚP przez sponsorów. Atrakcją była licytacja dwóch t-shirtów z limitowanej serii 1000 koszulek z wizerunkiem Alberta Einsteina.

Bank PeKaO SA Oddział w Płocku, ul. Tysiąclecia 10
W banku od godz. 11 do 16 poważna atmosfera, jaka zazwyczaj panuje w placówce zniknęła za sprawą animacji z klaunem Pajko i malowaniu twarzy dzieciom, które pojawiły się z rodzicami.

Płockie ZOO
W Ogrodzie Zoologicznym w godzinach 11-16 najtłoczniej było w Pawilonie Herpetarium. Fotografowie z Płockiej Grupy Fotograficznej ochoczo robili zdjęcia gościom z modelkami z agencji ShineModels w zamian za datki do puszki. Zdjęcia można potem za darmo pobrać ze strony PGF. Chętni (a tych nie brakowało) mogli dotknąć, pogłaskać czy nawet wziąć podopiecznych Zoo, w tym ogromnego pająka i węża. Przedszkolaki z Przedszkola nr 27 zaprezentowały swój występ, odbył się także pokaz iluzjonisty – Marcina Laskowskiego i prezentacje solistów MDK. Dzieci wykorzystwały okazję zagrania z piłkarzami Wisły Płock, którzy z poświęceniem bronili swojej bramki. Dzisiaj nie było biletów wstępu, jedynie datki do puszki, która stała przy kasie.

Stary Rynek

Przed ratuszem, w najgorszych bo bardzo mroźnych warunkach, występowały zespoły. Mogliśmy usłyszeć płockich raperów Kanel/Santar, rockową grupę Junk, działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury, Klub Zdesperowanych Romantyków (KZR) z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, którzy łączą pop z rockiem alternatywnym, płoccy punkowcy A.Q.Q. czy Jafia Namuel – band stawiający na reggae z akcentami chrześcijańskimi. Atrakcją wieczoru był koncert zespołu Proletaryat.

Aukcje WOŚP Płock
Trwają jeszcze niektóre aukcje płockiego WOŚP, które możecie zobaczyć i zalicytować TUTAJ.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU