REKLAMA

Gimnazjum nr 2 zostanie zamknięte

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że mieszczące się przy ulicy Jakubowskiego 10 Gimnazjum nr 2 w Płocku zostanie zamknięte. W budynku szkoły swą siedzibę ma znaleźć CKU.

– To decyzja ratusza, która mnie osobiście zaskoczyła. Padła propozycja zamknięcia szkoły. Wszystko będzie uzależnione od radnych – powiedziała Hanna Siemińska, dyrektor szkoły.

Pogłoski o zamknięciu szkoły i ponownym przeniesieniu CKU pojawiły się jakiś czas temu. Temat zamknięcia Gimnazjum nr 2, przeniesienia Centrum Kształcenia Ustawicznego i utworzenia w dotychczasowej siedzibie niepublicznej szkoły sportowej był poruszany podczas poprzedniej sesji rady miasta. Wówczas zastępca prezydenta Płocka, Roman Siemiątkowski, bagatelizował te doniesienia, radząc „nie słuchać gminnych wieści”. Dziś okazuje się, że w tych doniesieniach tkwi ziarno prawdy – a w tym przypadku nawet sowita garść. Ratusz wystosował pismo, podpisane przez wiceprezydenta, o możliwym zamknięciu szkoły. Gimnazjum nr 2 ma zaprzestać procesu rekrutacyjnego.Zamknięcie placówki jest podawane jako jedna z możliwości, które będą niebawem rozważane. Jednak, jak udało się nam dowiedzieć, losy gimnazjum są już teraz przesądzone. Według nieoficjalnych doniesień, budynek ma stać się nową, kolejną siedzibą Centrum Kształcenia Ustawicznego. Decyzja o tym zapadła w trakcie posiedzenia tzw. okrągłego stołu edukacyjnego, z kolei ostateczna decyzja o dalszych losach „dwójki” zostanie podjęta 26 lutego, podczas XXXII Sesji Rada Miasta Płocka.

W tej sytuacji najważniejszą kwestią pozostaje los dzieci, które uczęszczają do Gimnazjum nr 2. Jak podaje szkoła, zamknięcie placówki ma odbywać się poprzez „wygaszanie”. Obecne klasy pierwsze, drugie i trzecie dokończą naukę. Szkoła nie będzie jednak prowadziła dalszej rekrutacji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. 123 says:

  prasa jest dla wszystkich, nie tyko sukcesy powinny ją interesować!!!! ludzkie losy nie są problemami tylko rzeczywistością!!!!

 2. Eddy says:

  Prasę zapraszają jak mają sukces a nie problem.

 3. piotr says:

  CKU tak, ma być. ale w miejsce po CKU do 70 ma wejść niepubliczna szkoła sportowa…. najgorsze, że nasze władze nie patrzą na dobro dzieci. dla nich liczy się prestiż i kasa. No i jeszcze jedno sprostowanie: Okrągły Stół Edukacyjny już się odbył. Spotkanie nadzwyczajne… i prasy na nim nie było… Czyżby prasy nie zaproszono????

 4. ja says:

  no przecież jest w tekście, że w tym budynku będzie CKU…

 5. 123... says:

  artykuł ten nie podaje najistotniejszej informacji, zamyka się szkołę publiczną po to by otworzyć kolejną niepubliczną, która będzie finansowana z kieszeni podatników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kolejne niepubliczne szkoły w Płocku, wniosek sam się nasuwa- edukacja dla bogaczy, biedotę da się do masówki i po kłopocie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU