Gimnazjum nr 2 zostanie zamknięte

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że mieszczące się przy ulicy Jakubowskiego 10 Gimnazjum nr 2 w Płocku zostanie zamknięte. W budynku szkoły swą siedzibę ma znaleźć CKU.

– To decyzja ratusza, która mnie osobiście zaskoczyła. Padła propozycja zamknięcia szkoły. Wszystko będzie uzależnione od radnych – powiedziała Hanna Siemińska, dyrektor szkoły.

Pogłoski o zamknięciu szkoły i ponownym przeniesieniu CKU pojawiły się jakiś czas temu. Temat zamknięcia Gimnazjum nr 2, przeniesienia Centrum Kształcenia Ustawicznego i utworzenia w dotychczasowej siedzibie niepublicznej szkoły sportowej był poruszany podczas poprzedniej sesji rady miasta. Wówczas zastępca prezydenta Płocka, Roman Siemiątkowski, bagatelizował te doniesienia, radząc „nie słuchać gminnych wieści”. Dziś okazuje się, że w tych doniesieniach tkwi ziarno prawdy – a w tym przypadku nawet sowita garść. Ratusz wystosował pismo, podpisane przez wiceprezydenta, o możliwym zamknięciu szkoły. Gimnazjum nr 2 ma zaprzestać procesu rekrutacyjnego.

PowiązaneTematy

Zamknięcie placówki jest podawane jako jedna z możliwości, które będą niebawem rozważane. Jednak, jak udało się nam dowiedzieć, losy gimnazjum są już teraz przesądzone. Według nieoficjalnych doniesień, budynek ma stać się nową, kolejną siedzibą Centrum Kształcenia Ustawicznego. Decyzja o tym zapadła w trakcie posiedzenia tzw. okrągłego stołu edukacyjnego, z kolei ostateczna decyzja o dalszych losach „dwójki” zostanie podjęta 26 lutego, podczas XXXII Sesji Rada Miasta Płocka.

W tej sytuacji najważniejszą kwestią pozostaje los dzieci, które uczęszczają do Gimnazjum nr 2. Jak podaje szkoła, zamknięcie placówki ma odbywać się poprzez „wygaszanie”. Obecne klasy pierwsze, drugie i trzecie dokończą naukę. Szkoła nie będzie jednak prowadziła dalszej rekrutacji.