REKLAMA

Galeria wypełniła się zwierzakami

REKLAMA

Galeria Wisła już po raz trzeci zaprosiła w swoje mury nietypowych gości, których na co dzień nie spotykamy w galeriach handlowych. Bohaterami tego wydarzenia były psy! Uczestnicy mieli możliwość m.in. uzyskania porad w zakresie pielęgnacji i tresury, a najmłodsi wzięcia udziału w programie „Bezpieczny Pies – Bezpieczne dziecko”.

20 maja w Galeria Wisła już po raz trzeci odbyło się wydarzenie edukacyjne, którego głównymi bohaterami byli najlepsi przyjaciele człowieka: psy. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w programie „Bezpieczny Pies – Bezpieczne dziecko”, który umożliwia najmłodszym naukę odpowiednich zachowań w stosunku do czworonoga. Podczas imprezy nie zabrakło zabaw z udziałem psich terapeutów z elementami dogoterapii.

PowiązaneTematy

Wydarzenie miało na celu przede wszystkim pokazać, jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem psa oraz uświadamiać jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie.

Podczas imprezy uczestnicy mogli wziąć udział w edukacyjnych zabawach z psami, a także zasięgnąć porad z zakresu pielęgnacji, szkolenia i tresury. Dla najmłodszych przygotowano spektakl pt. „Królik z kapelusza”, który odbył się na specjalnie postawionej mini-kurtynie teatralnej pod Wieżą Zegarową. Nie zabrakło oczywiście malowania buziek, zabaw, konkursów z nagrodami i warsztatów plastycznych. Przed galerią można  było skorzystać z drobnych usług fryzjerskich dla psów.

Na terenie galerii rozstawiono wystawę zdjęć psów, czekających na adopcję. Nie mogło zabraknąć stoiska schroniska w Płocku, którego pracownicy opowiadali o działalności placówki. Zachęcano również do skorzystania z projektu „Przygarnij seniora”, który polega na adopcji starszego psa. Płockie schronisko zapewnia przy tej adopcji zwolnienie z opłat i badania seniora.

Każdy, kto przyszedł w sobotę ze swoim pupilem do Galerii, mógł wziąć udział w konkursie na najsympatyczniejszego psa.

Podczas imprezy zaprezentowano psiaki, które wciąż czekają na swój ukochany dom.

Partnerami akcji „ZWIERZAKI” są: sklep Leopardus, schronisko dla zwierząt w Płocku, Teatr Form Wielu, Zwierzakoluby, Płockie Towarzystwo Pomocy Zwierzętom „Arka” oraz stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom.