REKLAMA

Galeria Kino zamknięta. Właściciel kolekcji wycofał się z umowy

REKLAMA

Tylko do 13 lipca obejrzymy kolekcję dzieł Bolesława Biegasa w Galerii Kino. Znaczna część kolekcji zostanie zabrana przez jej właściciela, który wycofał się z umowy z Muzeum Mazowieckim.

Jak poinformował dyrektor muzeum, Leonard Sobieraj, właściciel znacznej części kolekcji dzieł Bolesława Biegasa, obecnie znajdujących się w dyspozycji Muzeum Mazowieckiego w Płocku, postanowił wycofać się z umowy użyczenia rzeźb i obrazów artysty. Jako powód podał realizację swojego pierwotnego pomysłu na zorganizowania Muzeum Biegasa w Warszawie. W tej sytuacji od 13 lipca Galeria Kino, znajdująca się w NovymKinie „Przedwiośnie”, zostanie zamknięta. 

Co z pozostałymi eksponatami tej wystawy? Jak zapewnia dyrektor muzeum, od jesieni zobaczymy je w Spichlerzu Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ulicy Kazimierza Wielkiego 11B.– Jednocześnie informujemy, że wystawa pamiątek po wybitnej płocczance Mirze Zimińskiej – Sygietyńskiej zostanie ponownie wyeksponowana za ok. 3-4 lata w specjalnie na ten cel zaprojektowanej części nowego skrzydła Muzeum Mazowieckiego w Płocku – dodał Leonard Sobieraj.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU