Galeria Kino zamknięta. Właściciel kolekcji wycofał się z umowy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tylko do 13 lipca obejrzymy kolekcję dzieł Bolesława Biegasa w Galerii Kino. Znaczna część kolekcji zostanie zabrana przez jej właściciela, który wycofał się z umowy z Muzeum Mazowieckim.

Jak poinformował dyrektor muzeum, Leonard Sobieraj, właściciel znacznej części kolekcji dzieł Bolesława Biegasa, obecnie znajdujących się w dyspozycji Muzeum Mazowieckiego w Płocku, postanowił wycofać się z umowy użyczenia rzeźb i obrazów artysty. Jako powód podał realizację swojego pierwotnego pomysłu na zorganizowania Muzeum Biegasa w Warszawie. W tej sytuacji od 13 lipca Galeria Kino, znajdująca się w NovymKinie „Przedwiośnie”, zostanie zamknięta. 

Co z pozostałymi eksponatami tej wystawy? Jak zapewnia dyrektor muzeum, od jesieni zobaczymy je w Spichlerzu Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ulicy Kazimierza Wielkiego 11B.

– Jednocześnie informujemy, że wystawa pamiątek po wybitnej płocczance Mirze Zimińskiej – Sygietyńskiej zostanie ponownie wyeksponowana za ok. 3-4 lata w specjalnie na ten cel zaprojektowanej części nowego skrzydła Muzeum Mazowieckiego w Płocku – dodał Leonard Sobieraj.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji