REKLAMA

Fotografia, plastyka i piłka nożna – jak to połączyć?

REKLAMA

Odrębne dziedziny, pozornie wykluczające się, są przedmiotem programu, realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak”. Klub otrzymał na ten cel 16.750 zł w VI edycji Funduszu Grantowego dla Płocka.

PowiązaneTematy

Projekt, pod nazwą „Piłkarsko-rysunkowy… zawrót głowy”, rozpocznie się turniejem piłki nożnej z udziałem ośmiu reprezentacji płockich szkół podstawowych, który zostanie rozegrany w piątek, 24 maja na boisku „Orlik” przy ul. Chopina. Organizatorzy przewidują, że w przypadku deszczu zawody zostaną przeniesione do hali w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Lasockiego, który jest partnerem w realizacji projektu. Zawody ruszają o godz. 9, rozdanie nagród planowane jest na 14. – A jest o co walczyć – mówi Paweł Śpiegowski, prezes UKS Lasotczak. – Oprócz medali i pucharów, najlepsza drużyna wyjedzie na mecz Ekstraklasy na stadion Lecha w Poznaniu!

Oprócz zawodów sportowych, Klub ogłasza także konkurs fotograficzny „Akcja (foto) edukacja – płocki sport w obiektywie”. W rolę fotografów ma wcielić się młodzież szkolna, dzięki czemu uczniowie pogłębią swoją wiedzę z zakresu fotografii i płockiego sportu. Zwycięzca w nagrodę otrzyma profesjonalną sesję fotograficzną. Termin nadsyłania prac mija 20 czerwca, a rozstrzygnięcie planowane jest na przełom września i października.Trzecim etapem projektu będą konkursy plastyczne o tematyce sportowej:
1) „Jestem silny jak Pudzian” – dla szkół podstawowych, klasy 4-6 (nagrodą jest lot widokowy nad Płockiem)
2) „Jestem szybki jak Kubica” – dla szkół gimnazjalnych (możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na torze kartingowym)
3) „Leć jak Adam Małysz” – dla szkół ponadgimnazjalnych (możliwość sprawdzenia swoich sił na jednej z czterech tras sprawnościowych w parku linowym).

W ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” dofinansowała realizację 25 projektów płockich NGO kwotą blisko 430 tys. zł. Pieniądze pochodzą z darowizn PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu, pozyskanego przez Fundację w Levi Strauss Foundation.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU