Kibice przez duże „K”

REKLAMA

Wspinaj wspinaj się wysoko bo Płock nie jest mały, wspinaj wspinaj się bo my rację mamy!
My nie spadamy, bo genialnie się wspinamy!
Już każdy o tym wie, że 20 wspina się!
My kibice dobrze wiemy, że wygrywać zawsze chcemy. Zawsze się wspinajcie i wiecznie wygrywajcie!

Te i wiele innych, wspaniałych haseł wybrzmiały dzisiaj w hali sportowej na Borowiczkach, gdzie odbywał się konkurs „Jestem Kibicem przez duże K”. O godzinie 10 rozpoczął się tu konkurs wspinaczkowy „WSPINKA 2011”. W konkursie kibicowania wzięły udział grupy uczniów z płockich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Reprezentacje przygotowały wspaniałe programy, z przyśpiewkami i hasłami motywującymi do rywalizacji, w myśl zasady fair-play. Akcja zainicjowana była w związku z programem profilaktycznym, promującym pozytywne wzorce kibicowania podczas Euro 2012.

PowiązaneTematy

Hala przy ulicy Korczaka zgromadziła mnóstwo kolorowych, pomysłowych uczniów i ich opiekunów, którzy głośno (czasami bardzo głośno) dawali upust swojej kibicowskiej fantazji. Były banery, trąbki i bębny, pomalowane twarze i kreatywnie przygotowane stroje.

Na ścianę do wspinaczki wdrapywały się czteroosobowe drużyny, reprezentujące 19 płockich szkół podstawowych i gimnazjów. Odbywał się również konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, a wspinających się dopingowali pozostali uczniowie. Robili to głośno, ale kulturalnie, co – mamy nadzieję – da przykład starszym, nieco mniej kulturalnym kibicom.

Bajecznie kolorową i wesołą, choć przecież edukacyjną imprezę przygotowali płoccy policjanci, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku oraz trzy wydziały Urzędu Miasta Płocka. Imprezę prowadził Bogdan Wolny, drużyny oceniał m.in. dyrektor ratuszowego wydziału sportu i turystyki, a prywatnie zapalony sportowiec, Robert Czwartek. Najlepsze drużyny i najgłośniejsi kibice otrzymali okolicznościowe puchary i drobne upominki, przygotowane przez organizatorów.

Wyniki sportowej rywalizacji
W klasyfikacji szkół podstawowych:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 22.

W klasyfikacji gimnazjów:

  • I miejsce Gimnazjum nr 2
  • II miejsce – Gimnazjum nr 12
  • III miejsce – Gimnazjum nr 4.