Firma z Gąbina w programie “Firmowe ewolucje”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Firma “FructoPLANT” z Gąbina była bohaterem 16. odcinka programu “Firmowe ewolucje”. Czy rady ekspertów przyczyniły się do jej rozwoju? 

“Firmowe ewolucje” to program, pokazujący kulisy prowadzenia małych i średnich przedsiębiorstw. W każdym odcinku ukazany jest właściciel danej firmy jako przedsiębiorca, ale również prywatny człowiek, borykający się z problemami dnia codziennego, mający swoje marzenia i oczekiwania. Z pomocą najlepszych ekspertów biznesowych oraz przedstawicieli z rożnych branż, przedsiębiorca opracowuje nowy biznesplan, który ma na celu poprawić funkcjonowanie firmy, zniwelować problemy i wdrożyć nowe, ciekawe rozwiązania.

Tym razem ewolucjom została poddana firma  “FructoPLANT” z Gąbina, w powiecie płockim, założona przed dziewięciu laty przez Przemysława Żabkę i Piotra Bułę.

Szkółkarstwo Gąbin Fructoplant to firma stworzona na bazie doświadczeń wielu pokoleń sadowników. Zajmuje się głównie produkcją drzew owocowych i ozdobnych, krzewów owocowych i ozdobnych, a także róż. Przedsiębiorstwo działa prężnie, choć nie bez pewnych problemów. Właściciele borykają się z sezonowością tej branży, gdyż klienci kupują sadzonki w ciągu dwóch szczytów w ciągu roku. Pojawiają się tym samym tzw. martwe okresy w sprzedaży: od czerwca do sierpnia i od listopada do lutego.

Eksperci, po wnikliwej analizie struktur firmy i po rozmowie z właścicielami, postanowili pomóc im we wdrożeniu ciekawych pomysłów, m.in. w internetowej sprzedaży: “Podaruj drzewko”. Zalecili strategię ekspansji na rynki zagraniczne i pozyskanie partnera biznesowego do akcji: “Posadź drzewko w mieście”. Działania miały zapobiec problemom sezonowości, umożliwić sprzedaż internetową, wykreowanie mody na “Podaruj drzewko” i wspomóc w dostarczeniu produktu do klienta ostatecznego.

Firma zastosowała się do planu ekspertów: podjęła kroki w zaistnieniu poza granicami Polski i utworzyła sklep internetowy, umożliwiający klientom prywatnym i biznesowym zakup drzewka na każdą okazję.

Tym samym FructoPLANT przeszedł pozytywnie firmową ewolucję i zakwalifikował się do “Firm gwiazd”.

fructoplan

Kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć program

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji