REKLAMA

Finezyjne malowanie dłutem [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W sobotę, 9 sierpnia, w Płockiej Galerii Sztuki odbyły się warsztaty plastyczne pod tytułem „Rysowanie dłutem”. Pomimo trudnego narzędzia pracy, wszystko odbywało się w sposób finezyjny. 

Podobno profesjonalni artyści do stworzenia grafiki używają matryc z różnego rodzaju materiałów drewna, metalu czy kamienia. Jednak czy artyzm możemy definiować tylko przez to, jakich używa się materiałów?

Sobotnie warsztaty miały na celu przekazanie wiedzy młodym uczestnikom tej aktywności, popartej praktycznymi ćwiczeniami. Młodzi ludzie za pomocą rozmaitych narzędzi projektowali, a potem wykonywali tekturoryty i gipsoryty. Za dziwnie brzmiącymi słowami kryją się grafiki, wykonane z powszechnie dostępnych i łatwych w obróbce materiałów, takich jak tektura czy gips.Obserwując zmagania dzieci z gipsem czy tekturą, nie widać było specjalnego trudu, a raczej zaangażowanie i skupienie. Spodziewaliśmy się, że narzędzie, jakim jest dłuto, nie pozwoli na udział w warsztatach dzieciom. Jednak to właśnie młodsi uczestnicy zdominowali warsztaty, a poradzili sobie w roli dłuta wykorzystując rozmaite flamastry, rysiki czy… widelce.

[justified_image_grid ng_gallery=1129]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU