REKLAMA

Final Four – Mistrz Polski jest w Płocku!

REKLAMA

Mistrzostwa Polski Juniorów zakończyły się zwycięstwem Nafciarzy. Po zwycięskim meczu z Miedzią, można już zdecydowanie mówić o nowym, rokującym ogromne nadzieje, pokoleniu płockiego szczypiorniaka.

17 i 18 marca zaznaczą się w historii płockiej piłki ręcznej jako święto płockiego szczypiorniaka. Po udanych rozgrywkach w piątek, sobota była dniem walki o mistrzostwo. Finał rozegrał się między Siódemka Miedź Legnica a Orlen Wisłą Płock.

Nafciarze zaznaczyli swoją przewagę już na początku spotkania. Pierwszy celny strzał nastąpił z rąk Krystiana Wołowca już w pierwszej minucie, drugą bramkę ten sam zawodnik strzelił chwilę później. Miedź nie odpuszczała jednak i zaatakowała bramkę Wisły. W 10. minucie zawodnicy z Legnicy doprowadzili do remisu, ale już w 15. minucie spotkania Nafciarze odzyskali dwubramkowe prowadzenie.

Kolejne minuty meczu to na przemian remis i przewaga Wisły. W 23. minucie gry Siódemka Legnica doprowadziła do remisu (14:14). Pierwsza część spotkania nie zakończyła się jednak po myśli płocczan. Grając w osłabieniu, nie podołali Miedzi, która objęła jednobramkowe prowadzenie (17:16).

Druga część spotkania nie rozpoczęła się dobrze dla Nafciarzy. Miedź strzeliła bramkę i parła do zwycięstwa, pomimo dwuminutowej kary dla zawodnika Miedzi – Jakuba Klocka. W 34. minucie tablica pokazywała wynik 19:17, a po chwili 20:18. Dopiero w 45. minucie Wisła zmobilizowała się do walki i zdobyła kontaktową bramkę (23:22).

Obydwie drużyny zaczęły popełniać błędy, co zaowocowało wynikiem 24:24 w 53. minucie. Dwie minuty później do bramki ponownie trafił Aleks Olkowski. Dziewięćdziesiąt sekund przed końcem spotkania Orlen Wisła wypracowała dwubramkową przewagę (25:27). Wydawało się, że ten wynik będzie ostatecznym, ale Miedź w ostatnich sekundach zdobyła jeszcze jedną bramkę. Po wyrównanym spotkaniu, Orlen Wisła Płock została Mistrzem Polski Juniorów (26:27).Mistrzostwa Polski juniorów 2017 – FINAŁ
Siódemka Miedź Legnica – ORLEN Wisła Płock 26:28 (17:16)
ORLEN Wisła: Kujawa – Olkowski 9, Wołowiec 6, Lejza 4, Kisiel 3, Woźniak 3, Tartas 1, Rekosz 1, Ciećwierz 1,
Siódemka Miedź Legnica: Dekarz, Dzido – Przybylak 8, Kowalik 6, Szczepanik 4, Bogudziński 3, Drozdalski 2, Majewski 2, Cegłowski 1, Świtałowski, Klocek, Kasparzak,

Organizatorzy turnieju wybrali również siódemkę turnieju oraz najwartościowszego zawodnika Final Four (MVP) i najlepszego bramkarza turnieju. Nagrodę otrzymał również król strzelców turnieju Final Four.

All-star FINAL FOUR MPJ:
Bramkarz: Miłosz Kujawa (ORLEN Wisła Płock)
Lewe skrzydło: Piotr Jarosiewicz (Agrykola Warszawa)
Lewe rozegranie: Krystian Wołowiec (ORLEN Wisła Płock)
Środek rozegrania: Aleksander Olkowski (ORLEN Wisła Płock)
Prawe rozegranie: Kamil Adamczyk (Wybrzeże Gdańsk)
Prawe skrzydło: Krzysztof Komarzewski (Wybrzeże Gdańsk)
Obrotowy: Michał Kowalik (Siódemka Miedź Legnica)

MVP Final Four: Aleksander Olkowski (ORLEN Wisła Płock)
Najlepszy bramkarz Final Four: Miłosz Kujawa (ORLEN Wisła Płock)
Najlepszy strzelec Final Four: Piotr Jarosiewicz (Siódemka Miedź Legnica) – 30 bramek

źródło: SPR Wisła Płock

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU