REKLAMA

Ferie online z Płocką Galerią Sztuki

REKLAMA

Płocka Galeria Sztuki przygotowała ciekawą ofertę atrakcji online z okazji ferii zimowych. Będą prezentowane ciekawe obrazy, odbędą się też warsztaty i spotkanie autorskie.

Trwają ferie online z Płocką Galerią Sztuki – edukacyjny cykl warsztatów plastycznych, spacerów i wirtualnych spotkań ze sztuką, pozwalający na kreatywne i ciekawe spędzanie czasu przez całe rodziny. Na profilu facebookowym Płockiej Galerii Sztuki dostępne są już:

  • pierwszy odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią” w którym artystka Maria Weigl-Wojnarowska prezentuje swoją twórczość oraz wybrane prace,
  • „W składzie z Dwurnikiem” – łamigłówka nawiązująca do znajdującego się w zbiorach Galerii obrazu „Kaźmierz” Edwarda Dwurnika.

Z dziełem Edwarda Dwurnika związana jest propozycja Płockiej Galerii Sztuki w ramach „Pracowni”, znajdująca się na stronie internetowej instytucji w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne.

Propozycje na drugi tydzień ferii:

„Sztuka zamknięta w mozaice”
08.01.2021, godz. 12:00 (Facebook PGS

Kolejny odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią”, w którym Magdalena Sikorska-Tokarska zaprezentuje swoją twórczość oraz przedstawi zasady tworzenia mozaiki, między innymi o materiałach, z jakich można ją wykonać.

„W składzie ze sztuką – spacer z JSD”
11.01.2021, godz. 12:00 (Facebook PGS)

Pod tymi tajemniczymi literami kryją się nazwiska trzech artystów (Ludwik Jaksztas, Andrzej Sadowski, Janusz Dziurawiec), których prace portretujące fragmenty płockich ulic znajdują się w kolekcji PGS. Dzieła, zaprezentowane na stronie facebookowej Galerii, staną się punktem wyjścia do twórczych działań.

Zadaniem uczestników będzie spacer i sfotografowanie miejsca przedstawionego na obrazie, po czym wysłanie go na adres: edukacja@plockagaleria.pl. Zdjęcia staną się częścią kolażu, który zostanie zaprezentowany na Facebooku i Instagramie Płockiej Galerii Sztuki.„W składzie ze Staniewskim”
13.01.2021, godz. 12:00 (Facebook PGS, strona internetowa)

Inspiracją do warsztatowych działań będzie „Martwa natura z pędzlami” Stanisława Staniewskiego. W ramach „Pracowni” PGS, uczestnicy zajęć będą kolorować, dorysowywać i doklejać poszczególne elementy, tworząc wariacje na temat martwej natury (Materiały z instrukcją do pobrania znajdują się na stronie internetowej PGS w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne).

„W składzie ze sztuką – spacer z JSD”
15.01.2021, godz. 12:00 (Facebook PGS, Instagram)

Prezentacja zdjęć oraz kolaż, podsumowujące fotograficzny spacer zainspirowany obrazami Jaksztasa, Sadowskiego i Dziurawca z kolekcji własnej PGS.

„Z kolekcji PGS”
17.01.2021, godz. 12:00 (Facebook PGS)

Spotkanie autorskie, podczas którego uczestnicy wydarzenia zapoznają się z wybranymi pracami oraz faktami z historii kolekcji PGS. Prowadzenie: Dorota Ożdżyńska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU