Fame Dance Festiwal zakończony z sukcesem

REKLAMA

PowiązaneTematy

Ostatni dzień czerwca był jednocześnie wielkim dniem dla uczestników warsztatów z gwiazdami You Can Dance – Magdą Zwierzyńską i Patrykiem Rożnieckim. Wykonawcy Fame Dance Festiwal dali pokaz swoich umiejętności na deskach płockiego amfiteatru.

Jak mówi Małgorzata Staniszewska ze Studia Tańca FAME, od 27 czerwca do 30 czerwca Studio pełniło rolę tanecznej fabryki. Dzień w dzień odbywały się wówczas zajęcia taneczne z gwiazdami You Can Dance – Magdą Zwierzyńską i Patrykiem Rożnieckim. Pierwsze treningi zaczynały się o 8 rano, budząc młodych tancerzy, a kończyły się o 20, gdzie ostatnie poty wylewały starsze grupy.

W warsztatach brało udział ok. 180 uczestników, którzy zostali podzieleni na 6 grup. Trzy grupy dzieci z szkół podstawowych oraz 3 grupy młodzieży z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych trenowały pod okiem srogich choreografów. Atmosfera była nieziemska – mówi Małgorzata Staniszewska – każdy był pełen zapału do pracy. Wszyscy mieli jeden wspólny cel – pokaz końcowy, na którym zaprezentowali przygotowaną choreografię. W czasie gdy w siedzibie studia odbywały się zajęcia warsztatowe, tancerze Studia Tańca Fame pilnie trenowali pod okiem swoich choreografów na płockim amfiteatrze, przygotowując się do sobotniego pokazu, który był podsumowaniem ich rocznej pracy tanecznej.

30 czerwca od godziny 15.30 garderoby amfiteatru wypełnione były tancerzami, którzy przygotowywali się do pokazu. Dla większej części podopiecznych ST FAME był to pierwszy tak duży występ w ich życiu. Z minuty na minutę przybywało coraz więcej gości, amfiteatr wypełniał się po brzegi. O godzinie 18.05 prowadzący całą imprezę Szymon Cempura oraz Piotr Bała wprowadzili publiczność w charakter imprezy swoim pierwszym tańcem, zaprezentowanym tego wieczoru. Publika gromko nagrodziła brawami utalentowanych aktorów i rozpoczęło się Show.
Rozpoczęła najstarsza grupa w ST FAME, która zaprezentowała układ w stylu modern. Można było podziwiać również wiele solistek i kilka duetów, które zachwycały widzów. Tancerze zabrali publiczność w świat magii, czarnego kruka, młodych piratek, nie zabrakło atmosfery Euro. Ogromną dawkę energii dały też popisy grup hip-hopowych. Mocnym akcentem wieczoru był pokaz grup warsztatowych, na scenie w jednej i w drugiej grupie pojawiło się ponad 60 osób, zapełniając ją po brzegi.

Finał finałów należał do wszystkich tancerzy, na scenie w jednym momencie prezentowały się dzieci i młodzież od 3. do 27. roku życia, we wspólnej choreografii „Move like Jagger”. Tym akcentem prezenterzy jak i uczestnicy pokazu pożegnali swych gości.

fot.: Mariusz Młynarkiewicz