REKLAMA

Fałszywi policjanci złapani

REKLAMA
Policjanci z komisariatu w Gąbinie zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn z kujawsko-pomorskiego, którzy udając policjantów zatrzymali samochód do kontroli drogowej.

W środę około godziny 8 do Komisariatu Policji w Gąbinie zgłosiła się kobieta, która powiadomiła o zatrzymaniu jej przez dwóch nieznanych mężczyzn. Poruszali się oni samochodem renault laguna koloru granatowo-grafitowego, z numerami rejestracyjnymi z woj. kujawsko-pomorskiego. Jeden z mężczyzn ubrany był w koszulkę z napisem POLICJA, na samochodzie była również niebieska lampa błyskowa, tzw. „kogut”. Mężczyźni oświadczyli, że są z policji, jednak kobieta miała wątpliwości i poprosiła o okazanie legitymacji służbowych. Mężczyźni nie wyjęli legitymacji, tylko spokojnie odeszli do swojego samochodu.

Informację o podejrzanych mężczyznach, którzy udają policjantów, dyżurny Komisariatu Policji w Gąbinie otrzymał już wcześniej i policjanci prowadzili już ich poszukiwania. Dokładne wskazówki od kobiety pozwoliły policjantom na ukierunkowanie poszukiwań, informacja o fałszywych policjantach została rozesłana również do innych jednostek policji.

Około godziny 12 policjanci napotkali samochód, pasujący do opisu, na terenie jednej z miejscowości w gm. Gąbin. Okazało się, że pojazdem tym poruszali się dwaj mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego w wieku 28 i 21 lat, którzy faktycznie pracują w firmie budowlanej i w tej miejscowości prowadzą remont jednego z budynków.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania ich pojazdu znaleziono przedmiot, wyglądem przypominający broń, lampę błyskową oraz koszulkę z napisem POLICJA.

Policjanci proszą wszystkich, którzy byli zatrzymani przez mężczyzn poruszających się renaultem laguna koloru granatowo-grafitowego z lampą błyskową na dachu, aby zgłaszali się do Komisariatu w Gąbinie.A jak rozpoznać fałszywych policjantów? Funkcjonariusz przed przystąpieniem do kontroli drogowej powinien przedstawić się, podając swój stopień, imię i nazwisko oraz jednostkę, w której pracuje oraz podać powód kontroli.

Jeżeli kontroli dokonuje policjant nieumundurowany, powinien on okazać legitymację służbową, natomiast funkcjonariusz umundurowany ma obowiązek okazania legitymacji na żądanie osoby zatrzymanej.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy poinformować o fałszywej kontroli najbliższą jednostkę policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU