REKLAMA

ENERGOP – SOCHACZEWSKA SPÓŁKA Z WIZJĄ

REKLAMA

INWESTYCJA W ZAKŁAD PRODUKCYJNY

ENERGOP jest spółką skarbu państwa, która w ostatnich czasach mocno postawiła na rozwój. Dzięki wsparciu niebędącym pomocą publiczną w kwocie 16 mln PLN oraz dokapitalizowaniu inwestycji przez ARP S.A. w kwocie 7 mln PLN, możliwym stało się zmodernizowanie Zakładu, będącego jednym z największych pracodawców w pobliskim Sochaczewie.

W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe dwóch hal, produkcyjnej i odkładczej, co pozwoli na zwiększenie powierzchni produkcyjnej o ponad 4 tysiące m2. Poza pracami budowlanymi, Spółka od dwóch lat rewitalizuje posiadany park maszynowy oraz zakupuje maszyny, których parametry pozwalają znacząco zautomatyzować proces produkcyjny, skrócić poszczególne etapy prefabrykacji i poszerzyć ofertę proponowaną krajowym i zagranicznym kontrahentom. Nowe giętarki, maszyna do kształtowego cięcia blach, maszyna do kształtowego cięcia rur, nowoczesna tokarka czy automaty spawalnicze to tylko niektóre z nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie maszyn, które już rozpoczęły pracę w sochaczewskim ENERGOPIE.

Portfel zamówień ENERGOP składa się zazwyczaj z zagranicznych kontrahentów, choć w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej kontraktów krajowych, dla wiodących spółek państwowych branży petrochemicznej czy energetycznej. I właśnie dlatego, jakość wyrobów ENERGOP musi pozostać utrzymana na dotychczasowym, najwyższym poziomie – co jest możliwe, dzięki zainwestowaniu 23 mln PLN w modernizację zakładu i parku maszynowego.

SPÓŁKA CHCE KSZTAŁCIĆ MŁODE KADRY SPAWACZY I MONTERÓW

W dobie pandemii wszystko wciąż jest niepewne, ale najbliższa przyszłość wydaje się stać pod znakiem dalszego rozwoju Polski i realizacji ważnych inwestycji. Jednocześnie, odpowiedzialni pracodawcy, nawet w tak trudnych czasach powinni dbać o swoje kadry. I tutaj ENERGOP można postawić za wzór odpowiedzialnego pracodawcy.

Obecnie, powstał program kształcenia dla młodych osób, które chciałyby swoją drogę zawodową związać z zawodem spawacza czy montera. Młody człowiek może otrzymać zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i darmowe szkolenie ze spawania, które skutkuje otrzymaniem certyfikatów spawalniczych UDT-cert. Oznacza to, że młodzi ludzie mogą nie tylko zdobyć doświadczenie, ale również mieć stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i cenionej w branży.

– Cieszy fakt, że ENERGOP pozostaje liderem w prefabrykacji rurociągów m.in. dla sektora energetycznego, petrochemicznego, offshore. Nasi Klienci to najczęściej międzynarodowe firmy, ale i największe spółki krajowe. Utrzymanie pozycji lidera możliwe jest tylko dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze specjalistów, ale również inwestowaniu w nowe kadry, które kiedyś poprowadzą dalej naszą Spółkę w stronę dalszego rozwoju. Jesteśmy nastawieni optymistycznie, wiemy, że przyszły rok to czas wytężonej pracy i dużych kontraktów. Będziemy wciąż rozwijać naszą Spółkę, bo to podstawa sukcesu – powiedział Prezes Zarządu Paweł Łapa.– Naszą misją jest dbałość o stabilny rozwój ENERGOP oraz kształcenie kolejnego pokolenia tak cenionych na rynku fachowców, jak Ci wszyscy, którzy w naszym Zakładzie zdobywali doświadczenie. I właśnie dlatego, postanowiliśmy wprowadzić w życie program kształcenia dla wszystkich młodych osób, które chcą nauczyć się trudnego, choć wciąż pożądanego zawodu spawacza. Będziemy wytrwale i z pełnym zaangażowaniem kształcić młode osoby w zawodzie spawacza, montera, ponieważ jako Spółka Skarbu Państwa czujemy się odpowiedzialni za polski przemysł i polskich fachowców. Nasza wizja firmy oparta na założeniach rozwoju energetycznego i transformacji energetycznej to kierunek rozwoju, który obraliśmy i chcemy brać w tym czynny udział. Jesteśmy zdeterminowani do działania i zachęcamy mieszkańców Płocka do kontaktu i podjęcia pracy w sochaczewskim ENERGOP – podsumował Krzysztof Czarnecki, Dyrektor ds. Produkcji.

ENERGOP Sp. z o. o.
ul. Inżynierska 32
96-502 Sochaczew
www.energop.com.pl

artykuł sponsorowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU